Nieoficjalnie: jest nowy skład rządu

Karol Kwiatkowski29 września, 202013 min

Na czele resortu edukacji i nauki stanie Przemysław Czarnek, Jarosław Gowin będzie ministrem rozwoju i pracy, natomiast Ministerstwo Rolnictwa obejmie Grzegorz Puda – wynika z nieoficjalnych informacji „Wydarzeń” telewizji Polsat.

Po rekonstrukcji liczba ministerstw zmniejszy się do 14, będzie czterech wicepremierów, wśród nich Jarosław Kaczyński jako wicepremier i szef Komitetu ds. Bezpieczeństwa Państwa.

Premierem ma pozostać Mateusz Morawiecki, ale Jarosław Kaczyński ma być wicepremierem.

W Radzie Ministrów pozostać mają także Piotr Gliński (będzie wicepremierem oraz ministrem kultury i sportu), Jacek Sasin (wicepremier, minister aktywów państwowych), Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury), Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej) i Zbigniew Ziobro (minister sprawiedliwości) – przekazał nieoficjalnie portal Polsat News.

Na czele resortu spraw wewnętrznych nadal będzie stać Mariusz Kamiński, który nie utraci nadzoru nad służbami specjalnymi.

Według Polsatu Ministerstwo Edukacji zostanie połączone z resortem nauki. Tymi dziedzinami zająć ma się Przemysław Czarnek, którzy – według informacji medialnych – podczas niedawnego kryzysu w Zjednoczonej Prawicy był proponowany na szefowa resortu sprawiedliwości.

Natomiast Grzegorz Puda ma się zająć resortem rolnictwa, a Jarosław Gowin wróci do rządu jako wicepremier i minister rozwoju i pracy (tą tematyką zajmuje się obecnie Jadwiga Emilewicz, która w niedzielę ogłosiła odejście z Porozumienia Jarosława Gowina). – donosi Polsat.

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych pozostanie Zbigniew Rau. Z kolei minister klimatu Michał Kurtyka ma zająć się połączonymi resortami środowiska i klimatu – wynika z ustaleń Onetu.

Według nieoficjalnych informacji portalu, nie zmieni się przywództwo w Ministerstwach: Finansów (szefuje tam Tadeusz Kościński), Zdrowia (kieruje nim Adam Niedzielski), Rodziny i Polityki Społecznej (na czele z Marleną Maląg, ale już bez kompetencji dotyczących pracy).

Ponadto Michał Woś, który teraz jest ministrem środowiska, ma być członkiem Rady Ministrów ds. Obywatelskich oraz tożsamości europejskiej.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • jakub

    29 września, 2020 at 7:28 pm

    ministerstwo tożsamośći europejskiej? a co to do cholery jest?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk