Tylko na Pomorzu na kwarantannie przybywa 2021 uczniów i 317 nauczycieli

Karol Kwiatkowski28 września, 20204 min

W poniedziałek na kwarantannie przebywa 2021 uczniów i 317 nauczycieli z woj. pomorskiego – poinformował sanepid. Służby wydały w sumie 115 opinii, które umożliwiły wprowadzenie w placówkach oświatowych zdalnego lub hybrydowego nauczania.

Aktualne dane o sytuacji w pomorskiej oświacie w związku z epidemią podała w poniedziałek na swojej stronie internetowej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.

Poinformowano, że w związku z przypadkami SARS-CoV-2 w szkołach w regionie w poniedziałek na kwarantannie przebywa 2021 uczniów i 317 nauczycieli. To spory spadek w porównaniu z piątkiem, kiedy liczby te wynosiły odpowiednio: 2803 i 456.

Stacja poinformowała też, że w poniedziałek w regionie zakażonych koronawirusem było 86 nauczycieli i 121 uczniów. W piątek było to odpowiednio 74 i 94.

W związku z przypadkami zakażeń od początku roku szkolnego do poniedziałku włącznie powiatowe stacje działające w woj. pomorskim wydały – na wniosek dyrektorów szkół – w sumie 115 pozytywnych opinii pozwalających na wprowadzenie w placówkach nauczania w trybie zdalnym lub hybrydowym. Są placówki, w których sprawie stacje wydały dwie lub więcej pozytywnych opinii – były one wydawane sukcesywnie, najczęściej po stwierdzeniu przypadków zakażeń w kolejnych klasach w danej szkole.

Według danych sanepidu najwięcej – po 19 pozytywnych opinii, dotyczyło szkół z Gdyni i powiatu wejherowskiego, 18 – z Gdańska, 15 – z powiatu kartuskiego, a po 10 z powiatu kościerskiego i bytowskiego. Sześć dotyczyło szkół z powiatu słupskiego, cztery z powiatu chojnickiego, po trzy – placówek z powiatów tczewskiego, kwidzyńskiego, puckiego i Sopotu, a dwie – szkół z powiatu gdańskiego.

W sumie od początku roku szkolnego do pomorskich stacji sanepidu wpłynęło 195 pism od dyrektorów szkół, zawierających wnioski o zmianę trybu nauczania w związku z pojawieniem się w placówkach przypadków zakażenia koronawirusem wśród uczniów lub pracowników. 74 wnioski rozpatrzono negatywnie, a sześć jest w trakcie rozpatrywania. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk