Wyłącz telewizor! Włącz myślenie! Idź na protest!

Karol Kwiatkowski26 września, 20204 min

Pod przykrywką tzw. pandemii na całym świecie ogranicza się wolność człowieka i brutalnie łamie prawa człowieka. Przoduje w tym Australia, gdzie obowiązuje godzina policyjna i policja zakłada ludziom na siłę maseczki lub za brak takowych aresztuje obywateli.

Dzisiaj każą nam nosić maseczki i nie zbliżać się do innych ludzi.

W Rotterdamie powstał pomysł, aby karać ludzi za posiadanie gotówki powyżej 2 tys. euro. Uzasadnione jest to walką z przestępczością narkotykową, bo „Gotówka jest walutą podziemia”. Oczywiście uderzy to w zwykłych obywateli, bo przestępcy znajdą rozwiązanie. Bo skoro przedsiębiorca będzie mógł zanieść utarg do banku, to nagle okaże się, że przestępcy pozakładają fikcyjne biznesy i będą mogli gotówkę nosić.

Jutro może być tak, że Nowy Porządek Świata każe zlikwidować całkowicie gotówkę i będzie można płacić tylko elektronicznie.

Od jakiegoś czasu słyszymy w mediach o tzw. paszporcie szczepionkowym. Nawet Komisja Europejska miała już gotowy „Harmonogram szczepień” („Roadmap on Vaccination”) miesiące przed wybuchem tzw. pandemii. Harmonogram miał prowadzić do „propozycji komisji o powszechnej karcie szczepień – paszportu dla obywateli UE do 2022”.

Pracodawca już może podobno wymagać od zatrudnionych zaszczepienia się na grypę, a za odmowę zwolnić – pisze „Rzeczpospolita”. Jak czytamy, zdaniem części prawników, przeprowadzenie obowiązkowych szczepień w firmie ma wynikać z art. 2221 kodeksu pracy:  „W razie zatrudniania pracownika w warunkach narażenia na działanie szkodliwych czynników biologicznych pracodawca stosuje wszelkie dostępne środki eliminujące narażenie, a jeżeli to niemożliwe – ograniczające stopień tego narażenia, przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki.”

Pojutrze może być tak, że nie wsiądziesz do samolotu, nie przekroczysz granicy, nie dostaniesz pracy, jak nie będziesz zaszczepiony.

Co będzie za tydzień? Czipy? Permanentna inwigilacja? Kamery wszędzie, nawet w twoim domu?

Zakończę ten krótki felieton cytatem: „Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność.” – Benjamin Franklin.

Dlatego weź udział w Marszu o Wolność! 10 października odbędą się protesty w całej Polsce jako zapowiedź wielkiego marszu ulicami Warszawy i w innych państwach na całym świecie, który odbędzie się 24 października 2020 r.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk