Prezydent apeluje o noszenie maseczek

Paweł Skutecki25 września, 202012 min

Apeluję, żeby jednak zachowywać ostrożność i nosić maseczkę; wiem, że to jest uciążliwe, ale proszę, żeby przestrzegać tych norm, które są wprowadzone – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.

W piątek rano resort zdrowia poinformował o stwierdzeniu 1587 nowych przypadków koronawirusa, rekordowej dobowej liczbie zakażeń od początku epidemii. Najwięcej, 295 przypadków, zanotowano w woj. mazowieckim.

Prezydent, odnosząc się do sprawy w TVP Info podkreślił, że pandemia jest w Polsce pod kontrolą, a wzrostu zachorowań można było się spodziewać w związku z powrotami z wakacjach do pracy i do szkół.

Zwrócił się też z apelem do Polaków. „Ja przede wszystkim apeluję, żeby jednak zachowywać ostrożność, nosić tę maseczkę. Wiem, że to jest uciążliwe, ale proszę, żeby przestrzegać tych norm, które są wprowadzone, że jednak we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych, zwłaszcza w miejscach publicznych tych maseczek używamy” – powiedział.

(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • Tuning

    26 września, 2020 at 7:26 am

    To już twoja ostatnia kadencja panie Duda. Jak i ostatnie lata rządów pis. Po tym wszystkim co robicie straciliscie zaufanie Polaków.

Leave a Reply

Koszyk