Prawie 100 funkcjonariuszy CBA przeprowadziło 23 rewizje w sprawie przeciwko marszałkowi Grodzkiemu

Karol Kwiatkowski25 września, 20204 min

Jako nadużywanie autorytetu państwa w celu atakowania niewygodnej osoby określił marszałek Senatu Tomasz Grodzki rewizje dokonane przez prawie 100 funkcjonariuszy CBA m. in. w szpitalu w Szczecinie, gdzie wcześniej był dyrektorem.

We wtorek CBA poinformowało o rewizjach, jakie blisko 100 funkcjonariuszy przeprowadziło w 23 miejscach, w tym w szpitalu w Szczecinie, biurach księgowych i firmach branży farmaceutycznej w ramach śledztwa dotyczącego n.in. „czynności, które mogły udaremnić lub znacznie utrudnić stwierdzenie przestępnego pochodzenia środków płatniczych pochodzących z korzyści majątkowych przyjmowanych w związku z pełnieniem funkcji publicznej ordynatora oddziału w Szpitalu, poprzez przyjmowanie tych środków na rzecz Fundacji pod pozorem dobrowolnych wpłat na cele statutowe Fundacji”.

„Angażowanie tak znaczących sił i środków do szukania dowodów, których nie ma w sprawie, o której nie mam pojęcia, to nadużywanie autorytetu państwa do kreowania ataków na osobę, która najwyraźniej rządzącym w jakiś sposób przeszkadza” – powiedział w piątek Grodzki pytany przez dziennikarzy o te działania.

Podkreślił, że „śledztwo jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko jakiejkolwiek osobie”, w tym nie przeciwko niemu. „Współpracujemy oczywiście z organami bezpieczeństwa, natomiast dezorganizacja pracy szpitala, żądanie wydania dziesiątek tysięcy dokumentów, żądania dokumentów z roku 2004, to wszystko zajmuje czas, ludzi i uwagę. Kosztuje setki tysięcy złotych” – powiedział marszałek. „To, czym powinien zajmować się rząd i organy bezpieczeństwa, to bezpieczeństwo zdrowotne Polaków” – podkreślił.

Europoseł Bartosz Arłukowicz (KO) przedstawił swoją „propozycję dla tych, którzy wpadają w sto osób i szukają w szpitalu”. „Nie trzeba szukać, szanowni panowie. Siedemdziesiąt milionów z +kopertowych+ wyborów Sasina – do wyjaśnienia w trybie pilnym. Gdzie są respiratory za kilkaset milionów złotych? Do wyjaśnienia w trybie pilnym. Nie trzeba szukać, wystarczy spojrzeć na dokumenty, które leżą na stole” – powiedział.

W czwartek pełnomocnik Grodzkiego adw. Jacek Dubois nazwał działania CBA i prokuratury nadzorującej śledztwo w sprawie rzekomej korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie w czasie, gdy dyrektorem szpitala był Grodzki, próbą wykreowania dowodów. Zapowiedział, że działania naruszające dobra osobiste prof. Grodzkiego będą ścigane prawnie. Podkreślił, że wobec Grodzkiego nigdy nie padały zarzuty korupcyjne, a pomówienia zaczęły się, gdy były ordynator został marszałkiem Senatu. Zwrócił też uwagę na brak postępowań w sprawach o zniesławienia, z którymi wystąpił Grodzki.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk