PolitykaOzdoba: najważniejsze jest, że Zjednoczona Prawica przetrwała

Magdalena Targańska24 września, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Najważniejsze jest, że Zjednoczona Prawica przetrwała; ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym jest dalej Zbigniew Ziobro – powiedział w czwartek wiceminister klimatu, polityk Solidarnej Polski Jacek Ozdoba.

„Najważniejsze jest to, że Zjednoczona Prawica przetrwała” – stwierdził Ozdoba pytany w programie „Tłit” WP o środową rozmowę szefów PiS Jarosława Kaczyńskiego i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. „Dobrze, że taki dialog jest” – dodał zastrzegając, że nie może ujawniać szczegółów.

„Jest dobra i zła wiadomość. Dobra wiadomość to taka, że ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym jest dalej Zbigniew Ziobro, ale jest to zła wiadomość dla przestępców, dla Platformy Obywatelskiej, czy innych środowisk” – powiedział Ozdoba.

Do kolejnego spotkania prezesa PiS z szefem Solidarnej Polski ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy doszło w środę wieczorem w warszawie. Po zakończeniu spotkania źródło PAP zbliżone do rządu przekazało, że w efekcie negocjacji „Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu, będzie uczestniczył w jego posiedzeniach; zostanie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, MON oraz MSWiA”.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski mówił w czwartek rano w Polsat News, że jeszcze tego dnia lub w piątek zbierze się kierownictwo PiS, by przeanalizować odpowiedź lidera SP na warunki otrzymane od PiS. Mówienie, iż porozumienie jest już osiągnięte jest myśleniem życzeniowym – stwierdził Sobolewski. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

6 − 5 =