Kowalski: Ziobro na pewno pozostanie na stanowisku

Magdalena Targańska24 września, 20204 min

Zbigniew Ziobro na pewno pozostanie na stanowisku ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego – stwierdził w czwartek wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski. Dodał, że do końca tego tygodnia zostanie najprawdopodobniej rozstrzygnięta kwestia umowy koalicyjnej.

Wiceminister pytany w Radiu Zet o to, kiedy zostanie rozstrzygnięta kwestia umowy koalicyjnej stwierdził, że „wszystkim nam zależy, żeby było to jak najszybciej”. Dopytywany, czy nastąpi to w tym tygodniu powiedział, że „jest to bardzo prawdopodobne”. Potwierdził, że Zbigniew Ziobro pozostanie na stanowisku ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

„Potwierdzam na pewno to, że pan minister Zbigniew Ziobro nadal jest i będzie ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym. To bardzo dobra wiadomość dla Polski i bardzo zła dla grup przestępczych i mafii” – powiedział Kowalski.

Podkreślił, że obecnie decydują się kwestie programowe. „Pamiętajmy, że pan prezes Jarosław Kaczyński razem z panem ministrem Zbigniewem Ziobro i panem prezesem Jarosławem Gowinem zapowiedzieli ofensywę programową jesienno-zimową. Musimy reformować państwo” – zaznaczył.

Równocześnie mówił, że rozmowy dotyczące konkretnych ustaleń trwają i dlatego za wcześnie spekulować na przykład, czy resort środowiska zostanie utrzymany w rękach Solidarnej Polski oraz czy Solidarna Polska poprze tzw. ustawę o bezkarności urzędniczej. Dodał, że nie rozmawiano o tym, bo sprawa w tej chwili jest „zawieszona”. Podobnie mówił o poparciu Solidarnej Polski dla ustawy o ochronie zwierząt. „Tak samo jak w kwestii personaliów, poczekajmy na ostateczny komunikat Zjednoczonej Prawicy” – powiedział.

Natomiast odnosząc się do środowego spotkania prezesa PiS Kaczyńskiego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro powiedział, że nie zna jego szczegółów, ale odbyło się ono „w pozytywnej atmosferze” i należy poczekać na oficjalne informacje. Podkreślił jednak, że gdyby się sprawdziły doniesienia medialne, że Kaczyński obejmie tekę wicepremiera i szefa komitetu ds. bezpieczeństwa mówił, że byłaby to „doskonała informacja dla Polski” i wzmocnienie dla rządu, bo Kaczyński jest niekwestionowanym przywódcą, „architektem Zjednoczonej Prawicy”.

Dopytywany o niechęć Ziobry do premiera Mateusza Morawieckiego powiedział, że o takiej nie słyszał.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk