Śląsk ma dość pandemii. W sobotę protest

Paweł Skutecki23 września, 20202 min

W sobotę w Rudzie Śląskiej odbędzie się protest pod hasłem „Odwołujemy plandemię – zdejmij maskę”. Organizatorzy spodziewają się co najmniej kilkuset uczestników. 

Marsz „Odwołujemy plandemię – zdejmij maskę” rozpocznie się w najbliższą sobotę (26 września) o godzinie 14.00 pod urzędem miasta (plac Jana Pawła II). Stamtąd uczestnicy przejdą obok trzech kopalń: Pokój, Bielszowice i Halemba. Wszędzie będą się domagali prawdy na temat pandemii. „Zawalczmy o normalny Śląsk, o normalną Polskę” – piszą organizatorzy marszu.

To już trzeci tego typu protest na Śląsku. – Na pierwszym, 16 sierpnia było nas raptem 27 osób. Na drugim – 29 sierpnia – już 250. Teraz myśle, że będzie nas co najmniej pół tysiąca – mówi Michał Baborski, jeden z organizatorów manifestacji. Pytany o to, dlaczego górnicy stracili cierpliwość, zwraca uwagę na niewiarygodne testy. – Wiele było wyników fałszywie dodatnich, być może po to, żeby górnicy nie mogli działać. Bywało, że mieli dziewięć testów z rzędu, a wyniki raz dodatnie, raz ujemne, mimo ciągłego pobytu w domu – tłumaczy Baborski. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk