Konfederacja trzecią siłą polityczną. Koalicjanci PiS mocno pod progiem

Paweł Skutecki23 września, 20202 min

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, zwyciężyłoby w nich PiS zdobywając 36,3 proc. głosów; poza parlamentem znalazłyby się Solidarna Polska z poparciem 3,5 proc. i Porozumienie z wynikiem 1,7 proc. – wynika z badania Indicator, opublikowanego przez rp.pl.

Według opublikowanego w środę sondażu przeprowadzonego przez pracownię Indicator, oprócz PiS w parlamencie znalazłyby się ponadto Koalicja Obywatelska (25,9 proc.), Konfederacja (8 proc.) i Lewica (7,5 proc.).

Pod progiem wyborczym znalazły się w sondażu: PSL (4,3 proc.), Solidarna Polska (3,5 proc.) i Porozumienie (1,7 proc.).

5,8 proc. respondentów wskazało na „inną partię”, a 7,1 proc. odmówiło odpowiedzi na pytanie. W zestawieniu brakuje ruchów „Polska 2050” Szymona Hołowni i „Nowa Solidarność” Rafała Trzaskowskiego, które nie były ujęte w pytaniu. Ich sympatyków można prawdopodobnie szukać wśród osób, które wskazały „Inną Partię” – zauważają autorzy sondażu.

Badanie zostało przeprowadzone przez CBM Indicator metodą CAWI w dniach 21 – 22 września 2020 r. na liczącej N=603 osoby reprezentatywnej próbie dorosłych polskich internautów. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Koszyk