Wójcik: przez 5 lat byliśmy lojalnym partnerem; dymisja Zbigniewa Ziobry to prezent dla PO

Magdalena Targańska18 września, 20203 min

Przez pięć lat byliśmy lojalnym partnerem; gdyby ktoś próbował dzisiaj doprowadzić do dymisji Zbigniewa Ziobry to zrobiły prezent dla Platformy Obywatelskiej – mówił w piątek wiceprezes Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Wójcik odnosił się podczas briefingu m.in. do uchwalonej w czwartek noweli ustawy o ochronie zwierząt autorstwa PiS. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wprowadził dyscyplinę podczas głosowań, a każdy poseł PiS, który nie zagłosował za ustawą, został zawieszony w prawach członka partii. Z kolei szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że w wyniku braku zgody koalicjantów z Solidarnej Polski i Porozumienia na ustawę zawieszone zostały negocjacje dotyczące rekonstrukcji rządu. Ostatecznie wszyscy posłowie Solidarnej Polski zagłosowali przeciw ustawie.

Wiceszef SP stwierdził, że jego ugrupowanie ma prawo mieć swoje uwagi do ustawy, która ich zdaniem uderza w polską wieś i rolników. Odnosił się także do roli Solidarnej Polski w koalicji rządowej – Zjednoczonej Prawicy.

„Pięć lat temu zdecydowaliśmy jako Solidarna Polska, żeby być razem z naszymi partnerami, powiem więcej z naszymi przyjaciółmi z PiS i z Porozumienia w jednej koalicji w Zjednoczonej Prawicy. Zawarliśmy porozumienie, żeby zmieniać Polskę” – mówił Wójcik.

„Przez pięć lat byliśmy lojalnym partnerem, przez pięć lat uczestniczyliśmy w tysiącach głosowań i zawsze lojalnie głosowaliśmy. Przez pięć lat udało się zmienić Polskę. Przygotowaliśmy wiele reform i przeprowadziliśmy je – reformy społeczne, ale także w zakresie wymiaru sprawiedliwości, a symbolem tych zmian jest minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Gdyby ktoś dzisiaj próbował doprowadzić do dymisji Zbigniewa Ziobry, to zrobiłby wielki prezent dla PO – oni tylko zacierają ręce i tylko czekają na taki gest, który doprowadzi do tego, że to nie Zbigniew Ziobro będzie kierował MS i polską prokuraturą” – dodał wiceszef SP.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk