Terlecki: jest perspektywa rządu mniejszościowego; niezbędne mogą okazać się przyspieszone wybory

Karol Kwiatkowski18 września, 20203 min

Z głosowania naszych koalicjantów trzeba wyciągnąć konsekwencje; jeśli nic się nie zmieni, to jest perspektywa rządu mniejszościowego, a jeśli nie będzie można działać w takim rządzie, to wtedy niezbędne okażą się przyspieszone wybory – powiedział w piątek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

„Po głosowaniach w sprawie, na której nam zależało (noweli o ochronie zwierząt – PAP), nasi koalicjanci głosowali przeciw bądź się wstrzymali i z tego trzeba oczywiście wyciągnąć konsekwencje” – powiedział Terlecki w piątek rano dziennikarzom w Sejmie.

Podkreślił, że „jeżeli nie zmieni się nic w tej sytuacji, która wczoraj zaszła, to oczywiście jest perspektywa rządu mniejszościowego”. „Wszyscy wiemy jak trudno jest prowadzić politykę z takim rządem, choć przykładów w nieodległej przeszłości było kilka” – dodał Terlecki, wymieniając rządy Jerzego Buzka i Marka Belki.

Terlecki podkreślił, „jeżeli sytuacja będzie taka, że nie będzie wyjścia, nie będzie można działać, przeprowadzać zmian, funkcjonować w takim właśnie mniejszościowym rządzie, to wtedy oczywiście niezbędne okażą się przyspieszone wybory”.

Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Spośród 229 przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy, którzy wzięli udział w głosowaniu, nowelizację poparło 176 posłów PiS, w tym minister rozwoju Jadwiga Emilewicz (Porozumienie). Natomiast przeciw noweli zagłosowało 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski; 15 posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu, 2 było przeciw. Przeciwko noweli opowiedział się też m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (PiS). (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk