Nosił wilk razy kilka… Sanepid w Kościerzynie pracuje zdalnie

Karol Kwiatkowski17 września, 20203 min

Po tym, jak badania wykazały, że pięciu pracowników Sanepidu w Kościerzynie (Pomorskie) jest zakażonych Sars-CoV-2, cały zespół objęto kwarantanną, a stacja przeszła na tryb pracy zdalnej. W sumie w czwartek w województwie potwierdzono 134 nowe przypadki zarażenia.

O pojawieniu się ognisku koronawirusa wśród pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Kościerzynie poinformował w czwartek Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej pomorskiego sanepidu wynika, że badania potwierdziły zarażenie Sars-CoV-2 u pięciu pracowników kościerskiej stacji. „W związku z powyższym pozostali pracownicy Stacji zostali objęci kwarantanną” – poinformowano.

Jak wyjaśniono, sanepid w Kościerzynie będzie realizował swoje zadania poprzez pracę zdalną. „Zadania, których nie będą mogli wykonywać pracownicy z PSSE w Kościerzynie poprzez pracę zdalną, przejmie Wojewódzka Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Gdańsku” – podano w komunikacie.

Z raportu zamieszczonego w czwartek przez pomorski sanepid wynika, że tego dnia w całym województwie pomorskim badania potwierdziły 134 nowe przypadki Sars-CoV-2. To jeden z najwyższych wyników od początku epidemii. W ostatnich tygodniach notowano dziennie od 20 do ponad 50 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (tylko 12 września było ich więcej – 79).

W czwartek najwięcej – 49 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia – dotyczyło mieszkańców powiatu kartuskiego. Na kolejnych miejscach znalazły się: powiat bytowski (36 przypadków) i miasto Gdańsk (14 przypadków). (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk