PolskaTylko u nasProkuratura: lekarz może pracować ponad dobę, chory i z gorączką

Paweł Skutecki Paweł Skutecki10 września, 202012 min

Prokuratura Rejonowa w Tychach właśnie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie lekarza, który publicznie „pochwalił się” pracą ponad 24 godziny, chory i z gorączką. Według prokuratury to nie naraża na „utratę życia lub zdrowia”. 

Precedensowe orzeczenie prokuratury dotyczy wpisu lekarza-celebryty Dawida Ciemięgi, który 28 lutego 2020 roku na swoim profilu pochwalił się pracą w stanie, w którym w opinii składającego doniesienie, stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów. Pracował chory, z gorączką, ponad dobę bez przerwy. 

W związku z tym zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na rażącym i świadomym narażeniu zdrowia i życia pacjentów poprzez wykonywanie obowiązków w stanie niepozwalającym na zgodne ze sztuką lekarską ich diagnozowanie. 

Tymczasem dla prokuratury w Tychach problemu nie ma. Odmówiono wszczęcia śledztwa w sprawie „narażenia pacjentów na utratę życia lub zdrowia przez lekarza Dawida Ciemięgę, który pracuje ponad 24 godziny w stanie gorączki i choroby”.

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Jeden Komentarz

  • Avatar
    Lucjan

    11 września, 2020 at 6:08 pm

    I po co było walczyć z Panem Ziębą Jerzym. Tak by pomógł a tak?

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 + two =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl