Prokuratura: lekarz może pracować ponad dobę, chory i z gorączką

Paweł Skutecki10 września, 202012 min

Prokuratura Rejonowa w Tychach właśnie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie lekarza, który publicznie „pochwalił się” pracą ponad 24 godziny, chory i z gorączką. Według prokuratury to nie naraża na „utratę życia lub zdrowia”. 

Precedensowe orzeczenie prokuratury dotyczy wpisu lekarza-celebryty Dawida Ciemięgi, który 28 lutego 2020 roku na swoim profilu pochwalił się pracą w stanie, w którym w opinii składającego doniesienie, stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów. Pracował chory, z gorączką, ponad dobę bez przerwy. 

W związku z tym zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na rażącym i świadomym narażeniu zdrowia i życia pacjentów poprzez wykonywanie obowiązków w stanie niepozwalającym na zgodne ze sztuką lekarską ich diagnozowanie. 

Tymczasem dla prokuratury w Tychach problemu nie ma. Odmówiono wszczęcia śledztwa w sprawie „narażenia pacjentów na utratę życia lub zdrowia przez lekarza Dawida Ciemięgę, który pracuje ponad 24 godziny w stanie gorączki i choroby”.

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • Lucjan

    11 września, 2020 at 6:08 pm

    I po co było walczyć z Panem Ziębą Jerzym. Tak by pomógł a tak?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk