W Polsce nie więcej niż 3% obywateli jest zakażonych COVID-19 według przeprowadzonych testów. Czy nadal możemy mówić o pandemii?

Karol Kwiatkowski10 września, 20202 min

Ministerstwo Zdrowia co dzień publikuje dane na temat tzw. pandemii koronawirusa, m.in. liczbę przeprowadzonych testów, wyników pozytywnych, przypadków śmiertelnych itp.

Na naszym kanale YouTube publikujemy Kronikę Paranoi, w której rzetelnie prezentujemy owe dane. Zapraszamy do obejrzenia najnowszej:

Dziś Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane zbiorcze na temat diagnostyki pod kątem koronawirusa. Ikonografikę je prezentującą przedstawiamy poniżej.

Z przedstawionych powyżej danych jasno wynika, że odsetek zakażonych pacjentów wynosi ok 2,58 proc.

Biorąc pod uwagę, że najcześciej są badane osoby z grupy ryzyka tzn. jeśli gdzieś wystąpi ognisko choroby badane są wszystkie osoby, które miały styczność z zakażonymi oraz to, że testy nie są przeprowadzane losowo, można domniemywać, że odsetek zakażonych w naszym społeczeństwie jest niższy niż w grupie osobowej, na której przeprowadzone testy.

Załóżmy więc, że odsetek zakażonych, nie chorych, gdyż ten jest jeszcze niższy, wynosi maksymalnie 3 proc. Więc pytanie czy możemy mówić o pandemii czy choćby epidemii jest jak najbardziej zasadne. Czy wszystkie restrykcje są potrzebne? I czy w ogóle są one potrzebne? Na to pytanie proszę sobie samemu odpowiedzieć. Ja uważam, że nie, ale jest to moje osobiste zdanie i niekoniecznie jest tożsame ze stanowiskiem naszej redakcji.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk