PolitykaLider PO spotka się w czwartek ze Swiatłaną Cichanouską

Magdalena Targańska8 września, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Szef PO Borys Budka spotka się w czwartek z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską. Niedawna kandydatka na prezydenta Białorusi w Polsce będzie gościć od środy. W planach ma też rozmowę z premierem Mateuszem Morawieckim oraz szefem Solidarności Piotrem Dudą.

„Spotkam się ze Swiatłaną Ciechanouską w czwartek” – powiedział PAP Budka.

W środę liderka białoruskiej opozycji ma rozmawiać z premierem Morawieckim. Według szefa KPRM Michała Dworczyka tematami rozmowy ma być sytuacja na Białorusi, uwolnienie więźniów politycznych i wspieranie społeczeństwa obywatelskiego.

W środę Cichanouska ma spotkać się także z szefem NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą, a w czwartek ma wziąć udział w Forum Gospodarczym 2020 w Karpaczu.

Cichanouska według oficjalnych wyników przegrała wybory prezydenckie z 9 sierpnia, zdobywając zaledwie 10,1 proc. głosów. Według Centralnej Komisji Wyborczej prezydent Alaksandr Łukaszenka zdobył 80,1 proc. głosów. Od 9 sierpnia trwają protesty Białorusinów, którzy uważają, że wybory zostały sfałszowane. Cichanouska przebywa na Litwie. Do wyjazdu została najprawdopodobniej nakłoniona przez władze białoruskie.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

czternaście − trzynaście =