Po pierwszym tygodniu września zamknięto już 45 placówek oświatowych. Co będzie dalej?

Karol Kwiatkowski7 września, 20204 min

Na ponad 48,5 tys. szkół i przedszkoli w trybie zdalnym pracuje 45 placówek, a 35 w trybie mieszanym – podał w poniedziałek po południu w komunikacie na MEN na podstawie danych otrzymanych od kuratorów oświaty, przekazanych przez dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

Jak zaznaczono tabelach, które są załącznikami do komunikatu, są to dane z poniedziałku 7 września z godziny 14.30.

We wtorek 1 września rozpoczął się rok szkolny 2020/2021, w którym szkoły wróciły do stacjonarnego nauczania. Obowiązują w nich wytyczne sanitarne.

W razie wystąpienia w szkole zakażenia koronawirusem szkoły na wniosek dyrektora, w porozumieniu z organami prowadzącymi i przy pozytywnej opinii inspektora sanitarnego, mogą na czas określony przejść na system mieszany (łączący kształcenie stacjonarne i kształcenie na odległość), bądź całkowicie na nauczanie zdalne.

„Funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych – stan na 4 września: tryb stacjonarny – 48 461 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, pracujących w tradycyjny sposób (99,84 proc.); tryb mieszany – 35 placówek (tj. 0,07 proc. wszystkich); tryb zdalny – 45 przypadków w skali całego kraju (tj. 0,09 proc. wszystkich)” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Poinformowano, że dane te dotyczą szkół i placówek, w których powiatowa inspekcja sanitarna – po szczegółowym przeanalizowaniu sytuacji – wydała pozytywną zgodę na pracę szkoły w innym, niż stacjonarny tryb nauki. „Będziemy monitorować sytuację w szkołach i placówkach. Bezpieczeństwo uczniów, rodziców, dyrektorów szkół i nauczycieli jest dla nas najważniejsze” – zapewniono w komunikacie.

Wcześniej w poniedziałek na konferencji prasowej w Białymstoku minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podał informacje o pracy placówek oświatowych według stanu na 7 września z godzin porannych. Poinformował, że w całym kraju na ponad 48,5 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całym kraju w trybie zdalnym pracują 44 placówki, a 33 w trybie mieszanym.

W piątek MEN podało, że w trybie zdalnym pracują 54 placówki, a 22 w trybie zdalnym. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk