PolskaW Unisławiu 68 nauczycieli z jednej szkoły trafiło na kwarantannę. Czy grozi nam paraliż nauczania?

Karol Kwiatkowski4 września, 202033 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Kolejny nauczyciel z Zespołu Szkół w Unisławiu (Kujawsko-Pomorskie) jest zakażony koronawirusem — poinformował PAP wójt gminy Jakub Danielewicz. Na kwarantannę trafiło 68 nauczycieli. Sanepid zadecydował o nauczaniu zdalnym, które będzie realizowane od poniedziałku.

Jak informowała we wtorek PAP nauczycielka z Zespołu Szkół w Unisławiu, jest ona zakażona koronawirusem. Dyrekcja placówki dostała informację o zakażeniu już po wtorkowym rozpoczęciu roku w placówce.

„Informację o zakażeniu koronawirusem nauczycielki z Zespołu Szkół w Unisławiu dyrekcja placówki otrzymała od sanepidu we wtorek. Ta osoba była chora i zgłosiła się na test, który niestety okazał się pozytywny” – mówił wówczas wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz.

Sytuacja ta spowodowała objęcie kwarantanną 31 osób.

„Znamy wynik pierwszej testowanej osoby z kadry pedagogicznej i niestety jest to wynik pozytywny. W związku z tym sanepid zadecydował o kwarantannie wszystkich nauczycieli, którzy uczestniczyli w poniedziałkowej radzie pedagogicznej. To łącznie 68 osób. Kwarantanną nie jest objętych tylko kilka osób z kadry, które z powodów osobistych nie mogły uczestniczyć w tej radzie” – przekazał wójt.

Dodał, że nadal oczekiwane są wyniki 30 wymazów. Jako że zdecydowana większość kadry objęta została kwarantanną, sanepid wydał w piątek decyzję o zezwolenie na nauczanie zdalne od poniedziałku. We wtorek dyrektor szkoły skorzystał do piątku 4 września z instytucji dni dyrektorskich, więc dzieci i tak nie chodziły w tym tygodniu do placówki.

„Mamy już potwierdzenie zgody sanepidu na nauczanie zdalne od poniedziałku. Nauczyciele będący na kwarantannie nie mogą opuszczać swoich domów, więc z nich będą realizowali ten obowiązek” – przyznał wójt.

W Zespole Szkół w Unisławiu, na który składają się szkoła podstawowa, branżowa i liceum ogólnokształcące, uczy się kilkaset dzieci.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 komentarze

 • jakub

  4 września, 2020 at 1:40 pm

  wszystkich Was…delikatnie mówiąć powinni ubrać w kaftany bezpieczeństwa. Wykształceni ludzie. A dają się zamknąć na podstawie bezprawnych i nic nie wykazujących testów. Testy PCR nie wykazują ani infekcji ani choroby. Jedno i drugie to jest reakcja organizmu! Jak można się na to zgadzać?

  Odpowiedz

 • Michael

  4 września, 2020 at 2:19 pm

  Skończcie z tą pandemia, zakończcie ten covidowy żałosny cyrk!

  Odpowiedz

 • Profesor

  5 września, 2020 at 8:32 am

  Jakoś nikt nie nada dziesiątek osób w jednym autobusie czy tramwaju. Z pewnością codziennie spotykamy się z osobami u których wyszedłby wynik pozytywny. Mądry dyrektor szkoły powiedział kiedys, że to akcja zorganizowana i do Bożego Narodzenia szkoły już dawno będą zamknięte. Chodzi o to, by ludzi wystraszyć i by zaczęli protestować że nie nie chcą dzieci w szkołach, bo koronawirus – protest te będą sponsorowane przez KOD i tym podobne… Zbiegnie się to z protestami anty lockdownowymi i będą mieli niezłą szopkę

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

13 − 1 =