W Unisławiu 68 nauczycieli z jednej szkoły trafiło na kwarantannę. Czy grozi nam paraliż nauczania?

Karol Kwiatkowski4 września, 202033 min

Kolejny nauczyciel z Zespołu Szkół w Unisławiu (Kujawsko-Pomorskie) jest zakażony koronawirusem — poinformował PAP wójt gminy Jakub Danielewicz. Na kwarantannę trafiło 68 nauczycieli. Sanepid zadecydował o nauczaniu zdalnym, które będzie realizowane od poniedziałku.

Jak informowała we wtorek PAP nauczycielka z Zespołu Szkół w Unisławiu, jest ona zakażona koronawirusem. Dyrekcja placówki dostała informację o zakażeniu już po wtorkowym rozpoczęciu roku w placówce.

„Informację o zakażeniu koronawirusem nauczycielki z Zespołu Szkół w Unisławiu dyrekcja placówki otrzymała od sanepidu we wtorek. Ta osoba była chora i zgłosiła się na test, który niestety okazał się pozytywny” – mówił wówczas wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz.

Sytuacja ta spowodowała objęcie kwarantanną 31 osób.

„Znamy wynik pierwszej testowanej osoby z kadry pedagogicznej i niestety jest to wynik pozytywny. W związku z tym sanepid zadecydował o kwarantannie wszystkich nauczycieli, którzy uczestniczyli w poniedziałkowej radzie pedagogicznej. To łącznie 68 osób. Kwarantanną nie jest objętych tylko kilka osób z kadry, które z powodów osobistych nie mogły uczestniczyć w tej radzie” – przekazał wójt.

Dodał, że nadal oczekiwane są wyniki 30 wymazów. Jako że zdecydowana większość kadry objęta została kwarantanną, sanepid wydał w piątek decyzję o zezwolenie na nauczanie zdalne od poniedziałku. We wtorek dyrektor szkoły skorzystał do piątku 4 września z instytucji dni dyrektorskich, więc dzieci i tak nie chodziły w tym tygodniu do placówki.

„Mamy już potwierdzenie zgody sanepidu na nauczanie zdalne od poniedziałku. Nauczyciele będący na kwarantannie nie mogą opuszczać swoich domów, więc z nich będą realizowali ten obowiązek” – przyznał wójt.

W Zespole Szkół w Unisławiu, na który składają się szkoła podstawowa, branżowa i liceum ogólnokształcące, uczy się kilkaset dzieci.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

 • jakub

  4 września, 2020 at 1:40 pm

  wszystkich Was…delikatnie mówiąć powinni ubrać w kaftany bezpieczeństwa. Wykształceni ludzie. A dają się zamknąć na podstawie bezprawnych i nic nie wykazujących testów. Testy PCR nie wykazują ani infekcji ani choroby. Jedno i drugie to jest reakcja organizmu! Jak można się na to zgadzać?

  Reply

 • Michael

  4 września, 2020 at 2:19 pm

  Skończcie z tą pandemia, zakończcie ten covidowy żałosny cyrk!

  Reply

 • Profesor

  5 września, 2020 at 8:32 am

  Jakoś nikt nie nada dziesiątek osób w jednym autobusie czy tramwaju. Z pewnością codziennie spotykamy się z osobami u których wyszedłby wynik pozytywny. Mądry dyrektor szkoły powiedział kiedys, że to akcja zorganizowana i do Bożego Narodzenia szkoły już dawno będą zamknięte. Chodzi o to, by ludzi wystraszyć i by zaczęli protestować że nie nie chcą dzieci w szkołach, bo koronawirus – protest te będą sponsorowane przez KOD i tym podobne… Zbiegnie się to z protestami anty lockdownowymi i będą mieli niezłą szopkę

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk