KO złoży wniosek o odwołanie Mikołaja Pawlaka z funkcji Rzecznika Praw Dziecka

Magdalena Targańska2 września, 20203 min

W najbliższych dniach złożony zostanie wniosek o odwołanie Mikołaja Pawlaka z funkcji Rzecznika Praw Dziecka i rozpoczęcie procedury powołania nowego rzecznika – poinformowali w środę posłowie KO. To jest zły urzędnik, który niszczy urząd praw dziecka – uzasadniali.

Poseł KO Jan Grabiec mówił na konferencji w Sejmie, że obecnie Rzecznikiem Praw Dziecka jest osoba, która co prawda pełni ten urząd, ale nie wykonuje swoich obowiązków. „Nie zabiega o prawa dzieci, nie wykonuje obowiązków ustawowych, zajmuje się autopromocją i krzewieniem ideologii, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością” – stwierdził.

Zapowiedział, że w najbliższych dniach „posłowie, posłanki klubu KO złożą w Sejmie odpowiedni wniosek, którego treścią będzie odwołanie obecnego Rzecznika Praw Dziecka i rozpoczęcie procedury powołania nowego rzecznika”.

Grabiec ocenił, że ostatnie wypowiedzi Pawlaka ośmieszają instytucję Rzecznika Praw Dziecka.

Posłanka KO Barbara Nowacka oceniła, że Pawlak „opuścił dzieci właściwe wtedy, kiedy przejął urząd”. „Już wtedy wiadomo było, że nie będzie rzecznikiem wszystkich dzieci, tylko będzie rzecznikiem ideologizującym dzieci” – powiedziała Nowacka.

Zarzucała Pawlakowi, że nie zajął się tym, by dzieci w dobie epidemii koronawirusa miały zapewnioną dobrą edukację, były bezpieczne w domach i w szkole. „To jest zły urzędnik, który niszczy urząd praw dziecka, tak szczególnie potrzebny w tych trudnych czasach pandemii, wojny ideologicznej, upadku służby zdrowia” – powiedziała posłanka KO. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk