PolskaBłaszczak: uprościliśmy i skróciliśmy proces rekrutacyjny do wojska

Magdalena Targańska Magdalena Targańska2 września, 20203 min

Uprościliśmy i skróciliśmy proces rekrutacji do Wojska Polskiego; funkcjonuje już portal rekrutacyjny zostanzolnierzem.pl – poinformował w środę szef MON Mariusz Błaszczak.

Błaszczak podkreślał w środę na konferencji prasowej wagę zwiększenia liczebności wojsk. W tym kontekście – jak mówił – bardzo ważny jest proces rekrutacji.

„Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby młodzi ludzie, którzy decydują się na to, aby służyć w Wojsku Polskim, nie byli zniechęcani poprzez długotrwały i skomplikowany proces rekrutacji” – mówił. Dlatego – jak dodał – wojsko „znacząco uprościło i skróciło proces rekrutacji”. Szef MON poinformował ponadto, że rozpoczął funkcjonowanie nowy portal rekrutacyjny: zostanzolnierzem.pl.

Dodał, że rozmowa kwalifikacyjna, badanie lekarskie i rozmowa z psychologiem także zostaną przyśpieszone i potrwają maksymalnie jeden lub dwa dni. Wszystkie te formalności będą prowadzone w Wojskowych Centrach Rekrutacyjnych.

„To zmiana podejścia, zmiana filozofii polegająca na tym, że wszystkie te działania, które dotychczas były rozproszone, będą skoncentrowane w jednym miejscu, w Wojskowym Centrum Rekrutacyjnym” – mówił Błaszczak.

Szef MON poinformował, że skrócone zostanie i zintensyfikowane szkolenie podstawowe, które potrwa 28 dni, a zajęcia będą odbywały się także w soboty. Jak dodał, w trakcie szkolenia będą wykorzystywane także metody e-learningowe np. podczas nauki regulaminu wojskowego.

„To jest ta formuła, to jest ta zmiana, która spowoduje znaczne przyspieszenie i ułatwienie przystępowanie do Wojska Polskiego” – stwierdził Błaszczak. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Magdalena Targańska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

13 + eight =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl