Nowe obowiązkowe szczepienie? Rząd prowadzi rozmowy…

Agnieszka Malinowska31 sierpnia, 20201 min

Czy polski rząd wprowadzi nowe, obowiązkowe szczepienia? Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna trwają właśnie konsultacje w tej sprawie. 

Dziennik Gazeta Prawna poinformował właśnie, że rząd planuje rozszerzyć listę obowiązkowych szczepień. Ma być to szczepienie przeciwko zakażeniom, które zostały wywołane przez rotawirusy. Ma objąć wszystkie dzieci, które urodzą się po 31 grudnia 2020 roku.

Na razie jednak trwają konsultacje w tej sprawie. Według autorów tego projektu dołączenie nowego szczepienia zmniejszyłoby hospitalizację dzieci o 94%. Ile wyniesie koszt rozszerzenia kalendarza szczepień? Wyliczono, że w przyszłym roku wyniesie ponad 131 milionów złotych.

Jaka jest Wasza opinia na temat tej nowej szczepionki?

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Koszyk