Nałożono karę za „reklamę” maseczek!

Agnieszka Malinowska31 sierpnia, 202012 min

Kara za reklamę maseczek? „Maseczki ochronne, ostatnie sztuki cena 20 zł/szt.”- takie słowa mogliśmy przeczytać na drzwiach jednej z aptek. Nie spodobało się to Wojewódzkiemu Inspektorowi Farmaceutycznemu na Podkarpaciu.

Według Wojewódzkiego Inspektora apteka ta naruszyła zakaz reklamy aptek i ich działalności. Na początku jednak Inspektor udał się do właściciela, apteki, by wyjaśnić sytuację. Właściciel twierdził jednak, że nie ma w tym nic złego i w dobie pandemii zrobił to w trosce o swoich pacjentów.

„W celu wyjścia naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, spółka zdecydowała się umieścić informację, że apteka posiada na stanie magazynowym ostatnie sztuki maseczek ochronnych, podając ich cenę.” 

-napisał właściciel apteki.

Mimo to Inspektor wszczął postępowanie. Podkarpacki WIF nałożył na aptekę karę w wysokości 500 złotych.

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

One comment

  • jakub

    31 sierpnia, 2020 at 2:56 pm

    KOŃCZCIE TO WSTYDU, OSZCZĘDŹCIE…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk