Francja zapowiada szczepionkę na COVID-19

Agnieszka Malinowska31 sierpnia, 20201 min

Jedno z francuskich laboratoriów już teraz zapowiedziało szczepionkę na koronawirusa. Ma się pojawić najwcześniej w 2021 roku. 

Prezes oddziału Sanofi-France francuskiego laboratorium – Olivier Bogillot  już teraz zapowiedział szczepionkę na COVID-19.

„Poza wysiłkiem naukowym musimy również natychmiast przewidzieć także zdolności produkcyjne. Potrzeba tutaj milionów szczepionek, milionów strzykawek, milionów wymazów i milionów próbówek.”

-powiedział Bogillot.

Obecnie niektóre laboratoria przeprowadzają pierwsze testy na ludziach. Z początkiem 2021 roku należy się spodziewać pierwszych zweryfikowanych wyników.

-dodał.

Bogillot poinformował, że produkcja szczepionki ma ruszyć pod koniec drugiego kwartału 2021 roku.

Zapewnił, że ich celem jest produkcja szczepionki, której społeczeństwo będzie ufać.

„(…)wstępne dane wskazują, że jesteśmy na dobrej drodze i właściwie już szczepionkę mamy.”

-puentował.

Dacie się zaszczepić?

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Koszyk