Skandal! Greta Thunberg porównana do…świętej! W książce do polskiego!

Agnieszka Malinowska28 sierpnia, 20202 min

To już skandal! W książce do języka polskiego młoda aktywistka – Greta Thunberg została porównana do katolickiej świętej. 

Znana na całym świecie aktywistka nastoletnia Greta Thunberg pojawiła się w książce do języka polskiego dla uczniów, którzy uczęszczają do 2 klasy liceum. Pojawił się tam felieton Marii Poprzęckiej pt. „Greta d’Arc”.

Tekst ma być ćwiczeniem na czytanie ze zrozumieniem. Pojawiają się tam m.in. takie pytania jak: „jaki był oręż francuskiej nastolatki w średniowieczu” a „jakim orężem może walczyć oręż dzisiaj?” 

„Jak PO dojdzie do władzy, to LGBT będzie chronione na marszach, a w szkołach będzie lewacka indoktrynacja dzieci. Dlatego głosuje na PiS, by nauka odbywała się wg hasła 'Bóg, honor, ojczyzna'”.

Swędzą was już kukle, czy nadal nie potraficie przyznać się do błędu i głupoty?

-napisał dziennikarz portalu Prawy.pl Dominik Cwikła.

Tekst o Grecie Thunberg można zobaczyć tutaj:

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Koszyk