PolitykaHołownia chce współpracować z ruchem Trzaskowskiego

Magdalena Targańska Magdalena Targańska26 sierpnia, 20203 min

Czekamy na ogłoszenie programu ruchu społecznego tworzonego przez Rafała Trzaskowskiego. Dla nas najważniejsze nie jest pytanie gdzie będziemy rywalizować, tylko gdzie możemy współpracować – mówił w środę w radiu TOK.FM lider stowarzyszenia „Polska 2050”, b. kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

Zapytany był o ocenę potencjału ruchu społecznego, który zamierza powołać i stanąć na jego czele prezydent Warszawy i były kandydat koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski, Hołownia powiedział, że obecnie wstrzymuje się z oceną, bo nie wiadomo jeszcze czym ten ruch dokładnie będzie.

„Natomiast wszelka próba aktywizowania ludzi aby na nowo poczuli się związani z polską demokracją i wierzyli, że warto głosować oraz że polska polityka dotyczy właśnie innych, jest warta uwagi. (…) Za kilka tygodni będziemy wiedzieli w jakich kwestiach możemy współpracować i czy są w ogóle tematy, które możemy zrobić razem” – powiedział Hołownia.

Jak przypomniał, jego stowarzyszenie „Polska 2050” zostało wpisany niedawno temu do KRS, w związku z tym może zacząć formalnie działać. Zaznaczył, że nie uważa, by, jeśli pojawi się formacja Trzaskowskiego, ruchów społecznych w Polsce było zbyt wiele.

„Nie sądzę, że będzie zbyt ciasno. Pozostała kwestia do zdefiniowania, gdzie się chce być i co się chce robić. Natomiast, mimo że nie mam powodu by nie lubić czy źle życzyć Trzaskowskiemu, jeśli nadal pozostaje prezydentem Warszawy i wysoko postawioną osobistością w Platformie, będzie go czekała karkołomna łamigłówka przy realizacji ruchu, który w założeniu nie ma nic wspólnego z tą partią” – ocenił Hołownia.

Zapowiedział, że w najbliższą sobotę odbędzie się zjazd liderów jego ruchu z całej Polski. „To będzie wydarzenie, które zainauguruje sezon po wyborach prezydenckich. Zobaczymy, jak przygotowują się inni” – powiedział. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Magdalena Targańska

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × 3 =