Antifa została zablokowana przez…Facebooka!

Agnieszka Malinowska22 sierpnia, 20202 min

Przez cały czas Facebook blokował głównie treści pochodzące z prawicowych stron. Tym razem jednak zablokowano Antifę. 

Antifa ze Stanów Zjednoczonych doznała ostatnio niemałego szoku. Facebook uznał, że ich posty zawierają mowę nienawiści.

Po tym wydarzeniu amerykańscy działacze Antify oskarżają Facebook o działanie na korzyść prezydenta USA – Donalda Trumpa.

Już teraz usuwamy treści nawołujące do przemocy lub ją popierające, a także zakazujemy organizacjom i osobom, które głoszą misję przemocy. Widzieliśmy jednak narastające ruchy, które nie organizując bezpośrednio przemocy, celebrują akty przemocy, pokazując, że mają broń i sugerują, że jej użyją, lub mają indywidualnych zwolenników z wzorami brutalnego zachowania.

-tak Facebook tłumaczy swoje blokady.

Antyfaszyści obrazili się i stwierdzili, że już niedługo powstanie ich własny Facebook. Na razie zbierane są fundusze na tą lewicową inicjatywę.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk