Czarzasty: odejście Szumowskiego i Czaputowicza to dobre dymisje

Magdalena Targańska21 sierpnia, 20203 min

Zarówno dymisja Łukasza Szumowskiego, jak i dymisja Jacka Czaputowicza, to dobre dymisje – ocenił w piątek wicemarszałek Sejmu, szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Według niego Czaputowicz odszedł, bo zdał sobie sprawę, że nie ma żadnego wpływu na politykę zagraniczną.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w czwartek, że obecny szef NFZ Adam Niedzielski zastąpi Łukasza Szumowskiego na miejscu ministra zdrowia, a dotychczasowy szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau zastąpi Jacka Czaputowicza i będzie nowym ministrem spraw zagranicznych.

Czarzasty ocenił w piątek w radiu TOK FM, że „zarówno dymisja Szumowskiego jak i dymisja Czaputowicza, to dobre dymisje”. Jego zdaniem Czaputowicz odszedł ze stanowiska, ponieważ uświadomił sobie, że nie ma żadnego wpływu na politykę zagraniczną. A – jak ocenił – nie ma nic gorszego dla ministra spraw zagranicznych jak dowiedzieć się, że nic nie może. „Przecież tam i pan Krzysztof Szczerski decydował i pan prezydent Andrzej Duda i pan premier Mateusz Morawiecki” – wyliczał Czarzasty.

Wicemarszałek Sejmu zwracał też uwagę, że żaden z nowych ministrów nie powiedział jak będą wyglądały działania resortów, które obejmą. „My nie wiemy w którą stronę pójdzie polska polityka” – podkreślił Czarzasty. „Ja chciałbym wiedzieć, czy szpitale będą oddłużane, czy opieka zdrowotna będzie lepsza, czy kolejki będą krótsze, czy lekarstwa będą tańsze” – dodał.

 

„Dobrze byłoby wiedzieć w którą stronę ta Polska pójdzie, czy w stronę bardziej Unii Europejskiej, czy Stanów Zjednoczonych, czy będzie starała się z sąsiadami dobrze żyć, czy będzie walczyła o demokrację w tych krajach i wspierała nurty, tak jak żeśmy na Ukrainie demokratyczne wspierali. Nic nie wiemy o tych ludziach. Po prostu przychodzi dwóch gości i mamy wiedzieć, że będzie dobrze” – powiedział Czarzasty. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk