WiadomościZagranicaTakiego absurdu jeszcze nie było! Czas na politycznie poprawny…sos!

Agnieszka Malinowska18 sierpnia, 20201 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Takiego absurdu chyba dawno nie było. Od jakiegoś czasu aktywiści na całym świecie walczą z dyskryminacją i rasizmem. Wszystko musi być poprawne politycznie. Tym razem czas na politycznie poprawny…sos!

Od jakiegoś czasu aktywiści z całego świata walczą z rzekomym rasizmem. Niedawno w Polsce poinformowano również, że Rada Języka Polskiego uznała, że słowo murzyn jest obraźliwe.

Teraz jak informuje portal wpolityce.pl na półkach sklepowych nie zobaczymy już „Sosu Cygańskiego” firmy Knorr. Sos zmieni swoją nazwę. Firma poinformowała, że zdecydowała się na ten krok po dyskusji na rasizm.

Już niedługo produkt ten będzie nosił nazwę „Węgierski Sos Paprykowy.”

„Ponieważ termin„ sos cygański” może być interpretowany negatywnie, postanowiliśmy nadać naszemu sosowi Knorr nową nazwę.” – poinformowała firma Knorr.

Przesada?

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

sześć + dziewiętnaście =