WiadomościZagranicaTakiego absurdu jeszcze nie było! Czas na politycznie poprawny…sos!

Agnieszka Malinowska Agnieszka Malinowska18 sierpnia, 20201 min

Takiego absurdu chyba dawno nie było. Od jakiegoś czasu aktywiści na całym świecie walczą z dyskryminacją i rasizmem. Wszystko musi być poprawne politycznie. Tym razem czas na politycznie poprawny…sos!

Od jakiegoś czasu aktywiści z całego świata walczą z rzekomym rasizmem. Niedawno w Polsce poinformowano również, że Rada Języka Polskiego uznała, że słowo murzyn jest obraźliwe.

Teraz jak informuje portal wpolityce.pl na półkach sklepowych nie zobaczymy już „Sosu Cygańskiego” firmy Knorr. Sos zmieni swoją nazwę. Firma poinformowała, że zdecydowała się na ten krok po dyskusji na rasizm.

Już niedługo produkt ten będzie nosił nazwę „Węgierski Sos Paprykowy.”

„Ponieważ termin„ sos cygański” może być interpretowany negatywnie, postanowiliśmy nadać naszemu sosowi Knorr nową nazwę.” – poinformowała firma Knorr.

Przesada?

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Agnieszka Malinowska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

thirteen − eleven =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl