Ordo Iuris ma dość oczerniania Polski! Żądają przeprosin od…

Agnieszka Malinowska18 sierpnia, 20202 min

Polska od lat jest atakowana i oczerniana na arenie międzynarodowej. Nie pomagają też lewicowi politycy, którzy często dołączają się do tych ataków. Tym razem Ordo Iuris mówi dość. Żądają bowiem przeprosin od…

W końcu ktoś stanął w obronie Polski i Polaków. Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris rozpoczął właśnie zbiórkę podpisów pod petycją do Heleny Dalli unijnej komisarz ds równości. Instytut domaga się m.in przeprosin za kłamstwa na temat Polski, oczernianie Polski oraz szykanowanie gmin, ponieważ mieszkańcy mają swój światopogląd.

Przypomnijmy, że Helena Dalli na swoim Twitterze opublikowała wpis, który zawierał kłamstwa na temat Polski. Napisała bowiem, że w Polsce w gminach istnieją strefy wolne od LGBT. Jednocześnie zaznaczyła, że wnioski o finansowanie unijne tych gmin zostaną anulowane. Nie podała jednak jakie to gminy.

„Co gorsza, w zapowiedzi Dalli zabrakło jakiegokolwiek merytorycznego uzasadnienia ani wskazania prawnych podstaw tych sankcji. Unijna komisarz po raz kolejny z uporem wykorzystuje natomiast fake news na temat rzekomych „stref wolnych od LGBT”, by wbrew faktom uderzyć w polskie samorządy Pierwszy raz unijny urzędnik tej rangi otwarcie przyznał również, że powodem szykan wobec samorządów jest ich prorodzinne nastawienie.”

-możemy przeczytać na stronie Ordo Iuris.

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk