Sawicki: rząd ma problem z wyjaśnieniem zakupów resortu zdrowia

Paweł Skutecki18 sierpnia, 20203 min

Rząd ma ewidentny problem z wyjaśnieniem zakupów dotyczących koronawirusa przez resort zdrowia – ocenił we wtorek poseł PSL Marek Sawicki odnosząc się do rezygnacji Łukasza Szumowskiego z funkcji ministra zdrowia. Według niego kwestia zakupu maseczek i respiratorów budzi wciąż ogromne wątpliwości.

We wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że podaje się do dymisji. Zapewniał, że o takim zamiarze informował wcześniej premiera oraz rząd, a dymisję przygotowywał od lutego, jednak nie doszło do niej ze względu na pandemię koronawirusa. Szumowski swoją decyzję motywował względami osobistymi i poinformował, że pozostaje w życiu publicznym jako poseł oraz zamierza wrócić do zawodu lekarza.

Sawicki komentując decyzję ministra Szumowskiego ocenił w rozmowie z PAP, że rząd ma „ewidentny problem” z wyjaśnieniem zakupów dotyczących koronawirusa przez resort zdrowia. „Bo o ile w pierwszej części pandemii działania w zakresie medycznym były ocenianie bardzo wysoko, to równolegle kwestia zakupu maseczek i respiratorów budzi ogromne wątpliwości” – zaznaczył poseł ludowców.

Według niego, być może z toczących się postępowań dotyczących zakupu maseczek i respiratorów „już wynika, że i pan Janusz Cieszyński i pan Łukasz Szumowski powinni z rządu odejść”. „Więc robią to sami, żeby za chwilę nie musiał robić tego tak naprawdę premier Mateusz Morawiecki czy prezes PiS Jarosław Kaczyński” – powiedział Sawicki.

W poniedziałek o swoim odejściu z resortu poinformował w mediach społecznościowych wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. „Dziś ostatni z moich 944 dni pracy w Ministerstwie Zdrowia. Decyzja kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana. Kiedy przychodziłem na Miodową, miałem wiele obaw, czy podołam zadaniom, które mi powierzono” – napisał. (PAP)

 

autor: Edyta Roś

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk