Polska[PILNE!] Wiceminister zdrowia złożył dymisję! Mówi o „własnych słabościach”

Paweł Skutecki Paweł Skutecki17 sierpnia, 20201 min

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński złożył dzisiaj dymisję. Powody odejścia przedstawił mało konkretne. „Ostatnie miesiące, oprócz pracy takiej, jaką znałem, spędziłem także na tłumaczeniu decyzji, które podejmowałem w czasie epidemii” – tłumaczy.

Okazuje się, że Janusz Cieszyński już dawno planował i próbował odejść z ministerstwa: „Dziś ostatni z moich 944 dni pracy w Ministerstwie Zdrowia. Decyzja kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana”.

Wśród swoich sukcesów Cieszyński wymienia niewiele dokonań: e-recepty, e-skierowania, „strukturalne zmiany w NFZ”.

„Wg. CBOS ocena systemu ochrony zdrowia rekordowo wysoka, a na fokusach badani wskazują, że rozwój e-zdrowia to coś, co realnie zmieniło sytuację pacjenta” – pisze Cieszyński dodając samokrytycznie: „Wszystko, co mogło wyjść lepiej składam na karb własnych słabości”.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Paweł Skutecki

Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Redaktor naczelny portalu Nasza Polska.

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

four − two =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl