Prezydent: część opozycji zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości

Karol Kwiatkowski11 sierpnia, 20203 min

Część opozycji zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości, co utrudnia dialog w Polsce, osłabia polskie państwo – mówi w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” prezydent Andrzej Duda.

„Część opozycji zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości, co utrudnia dialog w Polsce, osłabia polskie państwo. Przecież opozycja kontroluje izbę wyższą polskiego parlamentu. Potrzebujemy odpowiedzialnej opozycji, takiej, która potrafi konstruktywnie wypełnić funkcję, która jej przypadła. Wyzwań, które będą wymagać naszej współpracy, nie zabraknie w najbliższym czasie – mówi prezydent Andrzej Duda we wtorkowej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Dziennikarze „GP” zapytali o plany prezydenta na drugą kadencję, czy będzie ona przebiegała pod znakiem dystansowania się do Prawa i Sprawiedliwości, jak uważa dziś część komentatorów.

„Polacy mnie znają i wiedzą, jakie wyznaję wartości” – odpowiada prezydent Andrzej Duda. „Nie udawałem kogoś, kim nie jestem. Konsekwentnie trwam przy moich ideałach. (…) Sprawy dla mnie i dla Polaków kluczowe to: rodzina, bezpieczeństwo, praca, inwestycje i godność. Te pięć polskich spraw symbolizuje Polskę, która potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością. O takiej Polsce marzę i chcę, żeby moja druga kadencja przebiegała pod znakiem Polski ambitnej, innowacyjnej, ale pamiętającej o swoich korzeniach, historii, tożsamości i tradycji” – powiedział Duda.

„Niektórzy mówią nawet o tym, że chce Pan stworzyć proprezydenckie stronnictwo polityczne” – stwierdzają dziennikarze „Gazety Polskiej”.

„Ja swoją pracą tworzę i chcę nadal tworzyć stronnictwo polskich spraw. Ta koalicja polskich spraw, o której mówiłem jeszcze w kampanii wyborczej i w orędziu po zaprzysiężeniu, jest naprawdę potrzebna” – odpowiedział prezydent.

Pełny wywiad ma zostać opublikowany w środę w „Gazecie Polskiej”. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk