PolskaAktywista LGBT trafi na dwa miesiące do aresztu za napaść

Karol Kwiatkowski7 sierpnia, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Jeden z uczestników akcji sprofanowania figury Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie oraz ataku na furgonetkę Fundacji Pro-Prawo do Życia, a także pobicia jej kierowcy został aresztowany na 2 miesiące.

W lipcu, zgodnie z decyzją sądu wobec aktywisty LGBT płci męskiej, podającego się za kobietę ps. Margot,  zastosowano policyjny dozór i poręczenie w kwocie 7 tys. zł.  „Margot” został wcześniej zatrzymany przez policję. Postawiono mu zarzuty w związku z czynnym udziałem w przestępstwie przy ul. Wilczej. Zarzucono mu, że 27 czerwca „wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami uszkodził samochód marki renault master, poprzez przecięcie opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania oraz pobrudzenie pojazdu farbą”. Łączna wartość strat – jak poinformowała prokuratura – wyniosła ponad 6 tys. zł na szkodę Fundacji „Pro-Prawo do Życia”.

Zarzucono mu również, że w trakcie zajścia przewrócił Łukasza K. na chodnik, czym spowodował u niego obrażenia w okolicy pleców i lewego nadgarstka.

Zarzut obejmuje także stosowanie przemocy polegającej na szarpaniu i popychaniu Łukasza K. w celu zmuszenia pokrzywdzonego do zaprzestania nagrywania przebiegu zdarzenia

— informowała prokuratura.

W piątek sąd rozpatrzył zażalenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie na wcześniejsze postanowienie sądu o braku aresztu dla „Margot”. O aresztowaniu bojówkarza poinformowało na Twitterze stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii. Również poseł Lewicy Włodzimierz Czarzasty zamieścił informację o tym wydarzeniu na swoim profilu na Twitterze. Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest zdania, że areszt jest formą zastraszenia mężczyzny i wiąże się z wyznawanymi przez niego poglądami.

Podczas aresztowania bojówkarza obecni byli politycy Lewicy m.in. Anna Dziemianowicz-Bąk oraz Anna-Maria Żukowska.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

siedemnaście + 9 =