Warning: array_merge(): Expected parameter 2 to be an array, string given in /home/server214716/ftp/wordpress/wp-content/plugins/post-views-counter/post-views-counter.php on line 190

Notice: Undefined index: in /home/server214716/ftp/wordpress/wp-content/plugins/post-views-counter/includes/counter.php on line 483
Z kulturą przeciw antykulturze – Nasza Polska – internetowy magazyn informacyjny Z kulturą przeciw antykulturze – Paweł Bokiej – Nasza Polska – internetowy magazyn informacyjny

Paweł BokiejZ kulturą przeciw antykulturze

Paweł Bokiej Paweł Bokiej5 sierpnia, 20204 min

Od jakiegoś czasu oraz częściej mamy do czynienia z różnego rodzaju prowokacjami środowiska LGBT. Nie chodzi mi o ich prawo do manifestowania swoich poglądów czy orientacji na marszach i paradach, ale jawne szukanie zaczepki poprzez profanowania świętych dla większości Polaków miejsc lub zwyczajów.

Wśród komentatorów i publicystów ścierają się różne opinie jeśli chodzi o ocenę tych wydarzeń. Odrzucając najbardziej skrajne – tych co bronią i atakują, zostaje  grupa, która relatywizuje. O dziwo to właśnie sporo osób z „prawej” strony twierdzi, że grupka wieszających tęczowe flagi na figurze Jezusa Chrystusa lub facet klepiący się po genitaliach na Marszu Powstania Warszawskiego, działają głównie na szkodę środowiska LGBT i nie ma co się nimi przejmować. Chcą wierzyć, że to zdziczenie, które obserwujemy, to dobra moneta dla konserwatystów broniących tradycyjnego porządku świata.

Nic bardziej mylnego! Gdyby takie akcje się nie opłacały, to by ich nie podejmowano! W Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy już dawno przerabiano ten model. Granice normalności przesuwano tak długo, aż w końcu zupełnie się zatarły. To jest banalna metoda – zszokować, obrazić a przy okazji utrwalać przekonanie, że tak już jest i nic na to nie poradzimy. Sprawy, które bulwersowały dziesięć lat temu, dzisiaj stają się codziennością. Tak będzie i tym razem, gdy się temu nie sprzeciwimy.

Wandal pod tęczową flagą jest takim samym wandalem jak ten bez niej i państwo musi wobec takich osób wyciągać konsekwencje. Bezsensowne jest natomiast to, co dzieje się w środkach masowego przekazu. Pełne oburzenia materiały tylko zachęcają naśladowców. Przecież o to w tym wszystkim chodzi – zdobyć rozgłos.

Jeśli faktycznie nie chcemy podążać drogą Zachodu, to brońmy naszych wartości z głową. Nie pozorujmy troski, która tak naprawdę tylko przysparza popularności happenerom. Stwórzmy alternatywę – zamiast straszyć LGBT, promujmy wartościowe postawy. Tylko wychowując społeczeństwo  i dając odpowiednie wzorce jesteśmy w stanie powalczyć o to, by Polska oparła się kulturowej rewolucji.

Paweł Bokiej

Felietony i komentarze nie zawsze odzwierciedlają poglądy redakcji.

 

 

Udostępnij:

Paweł Bokiej

Paweł Bokiej

Zobacz także

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

20 − 18 =

Masz ciekawy temat? Napisz do nas!

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie tutaj.

Napisz list: redakcja@naszapolska.pl

Posty powiązane

Epidemia strachu

Epidemia strachu

9 października, 2020
Społecznie zdystansowani

Społecznie zdystansowani

25 sierpnia, 2020