Polscy pisarze przeciw lewicowej cenzurze w „Nowej Fantastyce”

Karol Kwiatkowski5 sierpnia, 20203 min

Polscy pisarze, w tym nazwiska światowej sławy, napisali list otwarty do miesięcznika „Nowa Fantastyka”. Sprzeciwiają się lewicowej cenzurze i potępianiu Jacka Komudy.

Przypomnijmy, że Jacek Komuda napisał opowiadanie „Dalian, będziesz ćwiartowany!”. Głównym bohaterem utworu jest homoseksualista, który porywa dzieci i oddaje je pedofilom. Opowiadanie opublikowano na łamach „Nowej Fantastyki”. Miesięcznik stał się celem ataków środowisk LGBT  i wydał specjalne oświadczenie. W anonimowym tekście „Nowa Fantastyka” potępiła własnego autora Jacka Komudę i jego tekst, który nomen omen sama opublikowała.

„Pisarz J.Komuda został zaatakowany przez aktywistów LGBT, którym nie spodobało się jego opowiadanie fantasy (sic!). Redakcja „Nowej Fantastyki” nie tylko wówczas złożyła publiczną samokrytykę, ale potępiła własnego autora i jego utwór!” – napisał w mediach społecznościowych Jacek Piekara.

Oto List Otwarty twórców o tym wydarzeniu, pod którym podpisali się wybitni polscy pisarze fantastyczni. Mowa tu m.in. o Jacku Dukaju, którego książkę pt. „Starość aksolotla” zekranizowali ostatnio Belgowie („Kierunek Noc” dostępny na Netfliksie). Podpisał się również Jacek Piekara, którego „Cykl Inkwizytorski” zostanie zaraz adaptowany na grę komputerową. Są też: Kossakowska, Grzędowicz, Ziemkiewicz i wielu, wielu innych.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk