Kosiniak-Kamysz: Koalicja Polska będzie składać wniosek o darmowe szczepienia przeciwko grypie

Karol Kwiatkowski5 sierpnia, 20202 min

Koalicja Polska będzie składać wniosek o darmowe szczepienia przeciwko grypie; państwo powinno zrefundować szczepionki szczególnie dla osób z grup ryzyka – powiedział w środę szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaapelował też do urlopowiczów, żeby nie przebywali w większych skupiskach ludzi.

Odnosząc się do sytuacji epidemicznej w Polsce, Kosiniak-Kamysz przyznał w Polsat News, że obawia się „tego, co będzie we wrześniu, październiku, kiedy rozpocznie się sezon grypowy”.

Zapowiedział, że Koalicja Polska będzie składać wniosek o to, żeby były darmowe szczepienia przeciwko grypie. Jego zdaniem, rozróżnienie pacjenta z objawami koronawirusa i grypy jest bardzo trudne.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza „państwo powinno zrefundować szczepionkę na grypę szczególnie osobom z grup ryzyka, ponieważ będzie łatwiej rozróżnić pacjentów z grypą i koronawirusem, i też ciężkość przebiegu choroby będzie mniejsza”.

Szef PSL był pytany o sytuację w miejscowościach turystycznych, gdzie w sezonie wakacyjnym przebywa bardzo wielu turystów. „Myślę, że rządzący boją się dzisiaj powiedzieć do tych, którzy są na plażach, na szlakach w górach: +odpuśćcie sobie+. A ja to będę mówił: +odpuśćmy sobie, szczególnie w ten najgorętszy weekend (8-9 sierpnia)”.

W środę MZ poinformowało o 640 nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa. W sumie dotychczas w Polsce potwierdzono 48 789 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1756 chorych na COVID-19.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk