Duda złożył deklarację pomocy prezydentowi Libanu

Magdalena Targańska5 sierpnia, 20202 min

W imieniu narodu polskiego oraz własnym pragnę przekazać wyrazy współczucia oraz wsparcia dla rodzin ofiar eksplozji w bejruckim porcie; Polska jest gotowa wysłać grupę strażaków-ratowników do Libanu – napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy skierowanej do prezydenta Libanu Michela Aouna.

„W imieniu narodu polskiego oraz własnym pragnę przekazać na Pana ręce wyrazy współczucia oraz wsparcia dla rodzin ofiar eksplozji w bejruckim porcie. Zapewniam Pana, że w tych trudnych chwilach łączymy się z nimi w bólu i modlitwie” – napisał prezydent Duda.

Poinformował, że „Polska jest gotowa wysłać grupę strażaków-ratowników, którzy na miejscu mogą udzielić niezbędnej pomocy poszkodowanym”.

Andrzej Duda w depeszy do prezydenta Libanu wyraził nadzieję, że „dzięki trwającej akcji ratunkowej, uda się pomóc możliwie dużej liczbie rannych i zaginionych”. „Jestem przekonany, że naród libański z pomocą społeczności międzynarodowej, zdoła podnieść się jeszcze silniejszy po tej katastrofie” – podkreślił.

Prezydent złożył także życzenia pomyślności i zdrowia dla prezydenta Libanu oraz wszystkich obywateli kraju.

Potężna eksplozja wstrząsnęła we wtorek późnym popołudniem Bejrutem powodując śmierć co najmniej 100 osób i raniąc około 4 tys. Jako przyczynę wybuchu, który zniszczył dużą część Bejrutu, podaje się pożar składowanych w porcie niebezpiecznych chemikaliów. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk