W Kongresie USA przesłuchania w sprawie przemocy Antify

Karol Kwiatkowski3 sierpnia, 20202 min

Podkomisja w amerykańskim Senacie przeprowadza posiedzenie w sprawie przemocy spowodowanej przez Antifę i przesłucha wielu świadków.

Podkomisja Senatu ds. Konstytucji, której przewodniczy republikański senator z Teksasu Ted Cruz, poprowadzi we wtorek przesłuchanie zatytułowane „Prawo ludzi do pokojowego gromadzenia się: ochrona wypowiedzi przez powstrzymanie anarchistycznej przemocy”. Przesłuchanie ma podobno szczegółowo opisać rolę Antify w zamieszkach i nie tylko.
Oto świadkowie przesłuchania:

  • Pełniący obowiązki zastępcy sekretarza DHS Ken Cuccinelli
  • Prokurator Stanów Zjednoczonych dla Północnego Okręgu Teksasu i współprzewodnicząca grupy zadaniowej Departamentu Sprawiedliwości ds. brutalnych antyrządowych ekstremistów Erin Nealy Cox
  • Dziennikarz Andy Ngo
  • Dyrektor i starszy analityk ds. bezpieczeństwa wewnętrznego i zwalczania terroryzmu w Centrum Polityki Bezpieczeństwa Kyle Shideler
  • Jonathan Turley, profesor prawa Uniwersytetu George’a Washingtona
  • Michael German, członek Brennan Center
  • Prezes i dyrektor generalny Urban League of Portland Nkenge Harmon Johnson

Komisja zebrała się, gdyż w całych Stanach Zjednoczonych trwają zamieszki, a wiele pomników zostało zniszczonych przez uczestników zamieszek. Zniszczone zostały również budynki federalne i biura policji.
Wielu kongresmanów nawołuje do zaprzestania przemocy spowodowanej przez Antifę, podczas gdy inni, jak Jerry Nadler, Demokratyczna Reprezentant Nowego Jorku, nazwają to „mitem”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk