Salvini stanie przed sądem! Powód absurdalny!

Agnieszka Malinowska31 lipca, 20202 min

Włoski polityk Matteo Salvini już niedługo stanie przed sądem. Tak zdecydował senat we Włoszech. Powód jednak jest absurdalny. Zobacz, za co Salvini będzie sądzony!

Włoski polityk, a także lider Ligii oraz były wicepremier Matteo Salvini już niedługo stanie przed sądem. Wszystko przez to, że rok temu przez 19 dni blokował wpuszczenie statku z 164 migrantami.

Z kolei minister spraw zagranicznych Węgier – Peter Szijjarto stwierdził, że stawianie Salviniego przed sądem jest krzywdzące, bowiem włoskiemu liderowi Ligii należy się wdzięczność. Zaznaczył, że Salvini chciał ochronić przede wszystkim Włochy, ale także całą Europę.

 On tymczasem dowiódł, że można to uczynić, trzeba tylko poważnie traktować własne przepisy i egzekwować ich przestrzeganie.

-dodał Peter Szijjarto.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że Matteo Salvini sądzony jest niesłusznie?

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Koszyk