Dobromir Sośnierz: „Państwa zadłużone nie są już prawdziwie suwerenne”

Agnieszka Malinowska31 lipca, 20202 min

Dobromir Sośnierz poseł partii KORWiN oraz Konfederacji udzielił ostatnio wywiadu dla portalu Świat Rolnika. Dotyczył zadłużeń państw ws. unijnego budżetu. „(…) państwa zadłużone nie są już prawdziwie suwerenne.” – powiedział poseł Sośnierz. 

Poseł Dobromir Sośnierz pojawił się ostatnio w programie Polska Na Serio na portalu Świat Rolnika. Rozmowa dotyczyła Unii Europejskiej oraz zadłużenia państw.

Oczywiście pieniądze nie biorą się z niczego, również w budżecie unijnym. W ogóle nie jestem zwolennikiem tego, żeby ludzie czuli się bogaci bogactwem budżetu, a nie własnym. To, że w budżecie jest dużo pieniędzy oznacza, że w naszych kieszeniach będzie ich mniej.”

-powiedział poseł partii KORWiN.

„(…) Wszystko będzie trzeba oddać z odsetkami. Wiąże się to też z utratą pewnej swobody decyzyjnej i popadnięciem w zależność.”

-dodał.

Zaznaczył także, że każdy kto jest zadłużony przestaje być człowiekiem wolnym. Według niego państwa zadłużone nie są suwerenne.

Więc to wszystko jest polityka na krótkich nogach, na już i teraz. Dostajemy pieniądze a co będzie później, to się zobaczy.

-stwierdził.

Co sądzicie o słowach Dobromira Sośnierza? Zgadzacie się?

 

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk