Budka: Weźmiemy udział w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy, mimo oceny, że wybory były nieuczciwe

Karol Kwiatkowski31 lipca, 20202 min

Platforma Obywatelska weźmie udział w Zgromadzeniu Narodowym, w zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję, mimo oceny, że wybory były nieuczciwe – zapowiedział w piątek szef PO Borys Budka.

„Z szacunku dla wszystkich, którzy głosowali na prezydenta Andrzeja Dudę, dla wyborców, z szacunku dla instytucji prezydenta – nawet jeśli uznaję, że prezydent wygrał w nieuczciwych wyborach i zdania nie zmieniam – to z szacunku dla określonych wartości, będę obecny na tym Zgromadzeniu Narodowym” – powiedział Budka.

Jak dodał PO dostosuje się do liczby osób i zasad uroczystości zapowiedzianych przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek, co do obostrzeń związanych z koronawirusem.

„Z szacunku dla osób, które głosowały na prezydenta Andrzeja Dudę, z szacunku dla instytucji prezydenta, bez względu na to, kto ją sprawuje, trzeba być obecnym na tej uroczystości” – zaznaczył.

Zgromadzenie Narodowe, przed którym Andrzej Duda złoży przysięgę obejmując urząd prezydenta na drugą kadencję, zbierze się w Sejmie 6 sierpnia o godz. 10. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk