24 osoby zginęły od czasu wybuchu fali przemocy po śmierci George’a Floyda. Najmłodsza miała 8 lat

Karol Kwiatkowski31 lipca, 202011 min

W ciągu dwóch miesięcy protestów i zamieszek w związku ze śmiercią George’a Floyda zginęły 24 osoby.

Ostatnio protesty i zamieszki w Portland przybrały na sile, zdarzają się przypadki podpalenia, a funkcjonariusze policji odpowiadają gazem łzawiącym i pociskami pieprzowymi.
Wiele miast zgłasza wzrost przestępczości, w tym Minneapolis, w którym rośnie liczba przypadków przemocy z użyciem broni na obszarze, w którym zginął Floyd.

To są ludzie, którzy zginęli do 30 lipca

David Dorn, 77 lat, zginął 2 czerwca, próbując chronić sklep jubilerski przed rabusiami. Zanim przeszedł na emeryturę, służył 38 lat w Departamencie Policji w St. Louis. Zginął na środku ulicy po tym, jak został postrzelony w tors przez uczestników zamieszek, według policyjnego raportu.

Barry Perkins, lat 29, zginął po tym, jak utknął na wózku konwertera między przyczepami ciężarówki FedEx, podczas gdy kierowca ciężarówki odjeżdżał. Kierowca powiedział, że nie wiedział, że mężczyzna tam był. Ludzie zaczęli „wyjmować przedmioty” z ciężarówki, a dwóch mężczyzn stojących po stronie pasażera pokazało kierowcy, że mają broń, więc kierowca bał się o swoje życie. Trąbiąc klaksonem jechał, dopóki nie zatrzymała go policja. Zanim policja zatrzymała ciężarówkę, Perkins został złapany przez oponę przyczepy i przejechany.

53-letni David McAtee, właściciel restauracji grillowej w Louisville w stanie Kentucky, został zabity 1 czerwca po tym, jak policja i członkowie Gwardii Narodowej otworzyli ogień podczas protestu. Gwardia Narodowa została wysłana, aby rozproszyć tłum i powiedziała, że ​​zostali ostrzelani, co skłoniło ich do odparcia ognia. Siostra McAtee powiedziała WAVE 3 News, że tłum zgromadzony na miejscu strzelaniny nie miał związku z protestami.

Dorian Murrell (18 lat) został postrzelony i zabity 31 maja przez Tylera Newby’ego (29 lat) w Indianapolis. Newby i jego przyjaciel powiedzieli policji, że po protestach spacerowali po Downtown, znaleźli na ziemi kanister z benzyną i podnieśli go. Powiedzieli, że po zrobieniu tego, podeszła do nich grupa około 10 mężczyzn, którzy zapytali ich, co znaleźli. Newby powiedział, że został obalony na ziemię, wyciągnął broń i zastrzelił osobę stojącą nad nim.

22-letnia Italia Kelly została postrzelona i zabita 31 maja podczas protestu w Davenport w stanie Iowa. Śledczy nie zidentyfikowali strzelca. Według policji rodzina Kelly twierdzi, że protestowała ona pokojowo.

Marquis M. Tousant, lat 23, został postrzelony i zabity 1 czerwca w Davenport w stanie Iowa. Policja znalazła półautomatyczny pistolet przy ciele Tousanta i wiele łusek. Tousant był również widziany z pistoletem podczas strzelaniny przed sklepem jubilerskim tej nocy. Według QC Times nie jest jasne z czyjej broni zginął.

43-letni Calvin L. Horton Jr. został śmiertelnie postrzelony w pobliżu trzeciego komisariatu policji w Minneapolis. Uważa się, że jest to pierwsze zabójstwo od czasu rozpoczęcia protestów, jak podaje oddział CBS w Minnesocie.

James Scurlock, lat 22, został śmiertelnie postrzelony przez właściciela baru podczas walki z kilkoma osobami 30 maja w Omaha w stanie Nebraska, według Buzzfeed News. Nie postawiono zarzutów zabójcy, Jake’owi Gardnerowi, który działał w samoobronie.

Victor Cazares, 27 lat, został postrzelony i zabity w Chicago podczas zamieszek. Rzecznik miasta powiedział, że strzelaniny były spowodowane „zewnętrznymi agitatorami, którzy przejeżdżali przez Cycerona, próbując przysporzyć kłopotów”, według Chicago Sun Times.

Patrick Underwood, lat 53, był oficerem Federalnej Służby Ochrony Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który został zastrzelony 29 maja, gdy stał na straży przed budynkiem federalnym Ronalda V. Dellumsa i sądem USA w Oakland w Kalifornii podczas protestów. Wraz z nim postrzelono drugiego oficera federalnego, ale przeżył. Według Wall Street Journal, szef policji w Oakland powiedział, że strzelanina była najprawdopodobniej wymierzona w umundurowanych funkcjonariuszy.

25-letni Jorge Gomez został postrzelony i zabity przez policję w Las Vegas podczas protestów 1 czerwca w pobliżu sądu federalnego w centrum Las Vegas. Gomez nosił kamizelkę kuloodporną i był uzbrojony w trzy rodzaje broni i skierował broń w stronę oficerów, według News 3 Las Vegas.

Tyler Gerth, 27 lat, został rzekomo postrzelony i zabity przez 23-letniego Stevena Lopeza, uczestnika protestów w Louisville. Lopez podobno strzelił w tłum podczas protestu i prawdopodobnie zabił Gertha, według USA Today.

28-letni Jose Gutierrez był niewinnym świadkiem, którego prawdopodobnie zabił Zion Haygood biorący udział w szeroko zakrojonych grabieżach, które miały miejsce w Chicago i okolicznych przedmieściach.

John Tiggs, lat 32, został postrzelony i zabity w Chicago, gdy wchodził do Metro PCS 31 maja podczas powszechnych grabieży. Ktoś w sklepie otworzył ogień, zabijając Tiggsa.

Marvin Francois, lat 50, został postrzelony i zabity 31 maja podczas gdy trzech złodziei próbowało ukraść jego samochód w Kansas City.

16-letni Antonio Mays Jr. został postrzelony i zabity w strzelaninie w pobliżu zorganizowanego protestu w Seattle Capitol Hill (CHOP) 30 czerwca. Mays został postrzelony podczas jazdy swoim jeepem Cherokee w pobliżu barier CHOP. Świadkowie powiedzieli, że widzieli, jak kilka osób zaczynało strzelać do pojazdu – podał NY Post.

Secoriea Turner, 8-letnia dziewczynka, została postrzelona i zabita 4 lipca po tym, jak co najmniej dwie osoby w tłumie otworzyły ogień do samochodu, w którym była ze swoją matką i przyjaciółką matki, w pobliżu gdzie został zabity Rayshard Brooks i ten fakt spowodował w tym miejscu falę protestów w Atlancie.

Garrett Foster, 28 lat, zastrzelony 25 lipca w centrum Austin po tym, jak zbliżył się do samochodu, który skręcił w ulicę, na której gromadzili się demonstranci, trzymając karabin szturmowy. Kierowca oddał kilka strzałów ze swojego okna po tym, jak Foster wycelował w niego karabin, według szefa policji w Austin Brian Manley.

29-letni mężczyzna o nie ustalonej tożsamości z Chicago został zastrzelony podczas zamieszek.

Niezidentyfikowany mężczyzna w wieku 20 lat został postrzelony i zabity przez właściciela sklepu z bronią w Filadelfii, gdy próbował splądrować jego sklep.

Niezidentyfikowany mężczyzna z Filadelfii, który próbował wysadzić bankomat, został zabity, według filii CBS Philadelphia.

Niezidentyfikowany mężczyzna z Detroit został postrzelony i zabity podczas protestów, a policja poszukuje kobiety zidentyfikowanej jako podejrzanej.

Źródło: Daily Caller

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk