Polska nie dostanie finansowania od UE. Wszystko przez „represje!”

Agnieszka Malinowska29 lipca, 20202 min

Komisarz Unii Europejskiej dała wszystkim do zrozumienia, że Polacy nie otrzymają wsparcia od UE. Wszystko przez rzekome represje Polaków dotyczące „stref wolnych od LGBT.” 

Helena Dalli – unijna komisarz ds. równości poinformowała właśnie, że odrzucono sześć wniosków. Wszystko przez „strefy wolne od LGBT”, czy „prawa rodzinne.”

Państwa członkowskie i władze państwowe muszą szanować unijne wartości i prawa podstawowe. Dlatego sześć wniosków o partnerstwo miast, w których składanie były zaangażowane polskie władze, które przyjęły rezolucje dotyczące +stref wolnych od LGBTI+ lub +praw rodzinnych+, zostało odrzuconych.

-stwierdziła komisarz.

Nie wiadomo jednak, o które dokładnie miasta chodzi.

Przypomnijmy, że dzięki programowi można było uzyskać dofinansowanie wynoszące 25 tysięcy euro. Program miał promować „uczestnictwo obywateli w procesie kształtowania polityki Unii”, a także rozwijać „możliwości zaangażowania społecznego i wolontariatu na poziomie Unii”.

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk