Będzie powtórka wyborów prezydenckich? Komitet Rafała Trzaskowskiego…

Agnieszka Malinowska22 lipca, 20202 min

Wybory prezydenckie już za nami. W drugiej turze wygrał je Andrzej Duda. Jednak jak dowiedział się portal Onet komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego żąda powtórki wyborów. 

Portal Onet dotarł do dokumentów, w których komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego zażądał powtórki wyborów prezydenckich 2020. Według Onetu żądanie to zostało złożone już w Sądzie Najwyższym.

Komitet wyborczy chce w ten sposób zaprotestować przeciwko wygranej przez Andrzeja Dudę.

przygotowywania oraz finansowania ze środków publicznych Telewizji Polskiej S.A. materiałów wyborczych kandydata Andrzeja Dudy.

-oto jeden z zarzutów, o którym szczegółowo pisze Onet.

Onet zaznaczył także, że komitet twierdzi, iż karty do głosowania zostały zniszczone m.in poprzez „dopisanie podczas liczenia oddanych głosów dodatkowego znaku X na szkodę.”

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że wybory mogą zostać powtórzone?

 

Źródło: Onet

Udostępnij:

Agnieszka Malinowska

Od 2013 roku redaktor wielu portali, 2016-2017 zastępca redaktora naczelnego w piśmie Warszawski Wieczór, była stażystka Europosła w Parlamencie Europejskim, 2018-2020 pracownik posła, obecnie redaktor portali ProstozMostu, Prawy.pl, Nasza Polska. Przeprowadziła wiele wywiadów m.in. z wiceminister Anną Gembicką, czy z Jean Marie Le Pen. Od 2021 roku pracownik sklepu Wolnorynkowy. Kontakt: agnesmalinowsky@wp.pl

Leave a Reply

Koszyk