Krzysztof Śmiszek składa hołd stalinowskiej formacji walczącej w wojnie domowej w Hiszpanii

Karol Kwiatkowski19 lipca, 20203 min

Dąbrowszczacy są jedną z tych formacji wojskowych w polskiej historii, których ocena od lat budzi ogromne emocje. Dominują diametralnie różne sądy na temat XIII Brygada Międzynarodowa im. Jarosława Dąbrowskiego, zwanej „Dąbrowszczakami”. Dla IPN to ”realizatorzy polityki stalinowskiej na Półwyspie Iberyjskim”. Dla innych, w tym dla posła Krzysztofa Śmiszka pierwsi bojownicy w walce z faszyzmem, którzy w III RP stali się dla lewicy nowymi „żołnierzami wyklętymi”.

Na ten wpis odpowiedział Krzysztof Bosak: „Nie chwaliłbym się na Pana miejscu sympatią do sił koordynowanych przez sowiecką agenturę, które uczestniczyły w wojnie po stronie, która w okrutny sposób z ideologicznych powodów mordowała cywili”.

Arkadiusz Cimoch, przewodniczący Koła Chicago Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, również na Twitterze przypomniał: męczeństwo Kościoła w Hiszpanii Czerwoni wymordowali: •4184 księży •2365 zakonników •283 zakonnice •90% zginęło śmiercią męczeńską •20 tys. świątyń zniszczono Jan Paweł II wyniósł na ołtarze 167 męczenników, Benedykt XVI 498. 10 ogłoszono świętymi.”

Cezary Gmyz: „Dąbrowszczacy zwani Hiszpanami obok tzw. Kujbyszewiaków stanowili trzon komunistycznego aparatu terroru w Polsce. Najgorsze zbiry”.

Lewica wybiera sobie bohaterów z pośród najgorszego sortu morderców i wykolejeńców politycznych. Czy to dobra droga? Proszę samumu ocenić. Należy jednak pamiętać, że komunizm wszędzie gdzie się pojawił przyniósł zniewolenie, terror, ludobójstwo, nędzę i katastrofę gospodarczą.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk