Będzie zmiana na czele MSZ. Czaputowicz chce zrezygnować

Karol Kwiatkowski19 lipca, 20202 min

Kilka miesięcy temu umówiliśmy się z premierem Mateuszem Morawieckim na kontynuowanie mojej misji do wyborów prezydenckich; uważam, że to jest dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji – przyznaje w rozmowie z „Rzeczpospolitą” minister spraw zagranicznych profesor Jacek Czaputowicz.

W opublikowanym w internecie wywiadzie szef polskiej dyplomacji odnosi się do zapowiadanej rekonstrukcji rządu.

„Kilka miesięcy temu umówiliśmy się z premierem Mateuszem Morawieckim na kontynuowanie mojej misji do wyborów prezydenckich. Cieszę się z ich wyniku, to jest przecież też w jakimś stopniu znak, że prowadzona przez nas polityka zagraniczna została dobrze oceniona” – mówi „Rzeczpospolitej” Czaputowicz.

Pytany, czy są naciski w obozie władzy, aby odszedł, szef MSZ zaprzecza. „Ale uważam, że to jest dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji” – podkreśla.

Czaputowicz mówi, że „nie sądzi”, aby za zmianą personalną miała pójść zmiana polityki zagranicznej. „Jest akceptacja dla dotychczasowej linii, a po zwycięstwie Andrzeja Dudy otwiera się kilkuletni okres stabilności politycznej, który będzie sprzyjał dalszemu umocnieniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej” – mówi.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk