Za 71 mln. rusza w Giżycku budowa restauracji, gdzie swoje udziały ma Robert Lewandowski. Państwo dołoży do inwestycji 41 mln.

Karol Kwiatkowski17 lipca, 20205 min

„We wrześniu ma zostać wbita pierwsza łopata pod budowę restauracji „Wodny Świat”, gdzie swoje udziały ma Robert Lewandowski. Super inwestycja w Giżycku będzie kosztować 71 mln złotych. Polsce takiej perełki będzie zazdrościło wiele krajów.” – podaje portal WP SportoweFakty.

– Jest to inwestycja o dużym znaczeniu wizerunkowym dla miasta – mówi WP SportoweFakty Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka – Nie chodzi tylko o turystów, ale o innych inwestorów, którzy zwrócą baczniejszą uwagę, albo nabiorą przekonania do inwestycji w tej części Polski. Wyczekujemy jej ze zniecierpliwieniem, bo dużo jest oczekiwań, pytań, a my też nie widzimy efektów pracy. Te mają zacząć się jesienią – dodaje.

Cała inwestycja pochłonie 71 mln złotych, ale Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wsparła projekt kwotą 41 mln. Projekt realizują cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk (udziały ma tutaj Robert Lewandowski), Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o. oraz Karolina Czupryniak CHILIART. – pisze portal.

W restauracji na wodzie będzie można zamówić posiłek z menu bazującego na świeżo złowionych rybach. W ramach działania zbudowany zostanie wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. Wydzielona zostanie sekcja „self-cooking”, gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz udostępniony zostanie moduł „La Petit Chef”, dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.

– Technologicznie jest to trudna inwestycja, ponieważ restauracja będzie budowana w jeziorze na platformie stałej, palowanych filarach. Jest to wyzwanie, ponieważ wszelkie budowle hydrotechniczne są dużo trudniejsze i obarczone ryzykiem większym niż budowla lądowa. Jednak z tego co mi przekazano, podmiot budujący jest doświadczony, więc nie powinno być problemów z wykonaniem. Harmonogram powinien być utrzymany. Jestem optymistą – przyznaje burmistrz Giżycka.

Cały projekt „Wodnego Świata” to ma być nie tylko restauracja. To będzie sieć miejsc skupionych wokół wody, gdzie każda część składowa ma budować skojarzenia z wodą. Zbudowana zostanie Osada Żeglarza, która będzie pełniła funkcję przystani jachtowej wraz z możliwością korzystania z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych. – pisze WP – Inwestycja realizowana będzie w miejscowościach Giżycko oraz Gajewo. Planowane jest utworzenie co najmniej 30 nowych miejsc pracy.

„Robert Lewandowski jest w Mazurach zakochany. 60 km na zachód od Giżycka (w miejscowości Stanclewo) zbudował piękny drewniany dom. Spędza w nim każde święta, przyjeżdża na wakacje, często z przyjaciółmi. Ponoć chce tu również zamieszkać po zakończeniu kariery. Paweł Petrusewicz, jeden z udziałowców spółki, która postawi restaurację, opowiadał olsztyńskiej prasie: – Kiedyś, po zakończeniu sportowej kariery, Robert sprowadzi się na te tereny i chciałby mieć tu coś swojego. A taka restauracja to obiekt na jego miarę. Kiedy obejrzał projekt, oczy aż mu się zaświeciły.” – podsumowuje WP SportoweFakty.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk