Wielowymiarowa opieka nad polską rodziną jednym z priorytetów prezydenta

Paweł Skutecki14 lipca, 20203 min

Kwestia wielowymiarowej opieki nad polską rodziną oraz pokonanie pandemii koronawirusa i spowolnienia gospodarczego będą istotne dla prezydenta Andrzeja Dudy na początku jego drugiej kadencji – podkreślił we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Szczerski pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o priorytety polityki prezydenta Dudy na początku jego drugiej kadencji, zaznaczył, że „będzie to kwestia dalszej, wielowymiarowej opieki nad polską rodziną, która dotyczy nie tylko spraw materialnych, ale także ładu społecznego wokół polskiej rodziny”.Wskazał także na „kwestię pokonania pandemii koronawirusa, ale także ewentualnego spowolnienia gospodarczego, które może się wiązać z pandemią”. Dodał, że ten problem wymaga odpowiedniej współpracy wewnątrz Polski, także w sferze gospodarki.

Szef gabinetu prezydenta odniósł się również do ogłoszonej niedługo przed II turą wyborów przez Andrzeja Dudę inicjatywy „Koalicji Polskich Spraw”. W ubiegłą środę Duda zaapelował do polityków podzielających takie wartości, jak dobro rodziny czy wspólnota kulturowa, polityków PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji, o spotkanie po wyborach i rozmowę o najistotniejszych sprawach.

„Prezydent Duda powiedział, że chciałby wokół spraw polskich budować szersze poparcie niż większość parlamentarna, dlatego że do przeprowadzania reform, naprawy elementów polskiego życia publicznego, potrzeba większej mobilizacji” – powiedział Szczerski.

Dodał, że „prezydent Duda będzie chciał budować wokół konkretnych polskich spraw znacznie szersze poparcie parlamentarne”. „Do tej rozmowy prezydent jest otwarty” – zapewnił Szczerski.

W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 51,03 proc. głosów uzyskując reelekcję. Kandydat KO Rafał Trzaskowski osiągnął wynik 48,97 proc.(PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk