III Kongres Młodzieży Polonijnej rozpocznie cykl spotkań online

Karol Kwiatkowski14 lipca, 20204 min

Zaplanowany na 1 sierpnia Kongres Młodzieży Polonijnej z powodu pandemii odbędzie się online. Rozpocznie on cykl wirtualnych spotkań, podczas których młodzi będą pogłębiać relacje i chrześcijańską formację – poinformował delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz.

Trzeci Kongres Młodzieży Polonijnej przebiegać będzie pod hasłem: „Powołani do świętości”.

W programie spotkania przewidziano czas na integrację, wspólną modlitwę i dzielenie się przemyśleniami. „W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin papieża Jana Pawła II uczestnicy wysłuchają konferencji wygłoszonej przez bp. Lechowicza +Powołanie do świętości w nauczaniu papieża Franciszka i w życiu św. Jana Pawła II+” – zapowiedziano w informacji przesłanej PAP.

Specjalne zaproszenie do młodych wystosował bp Lechowicz. „Chciałbym Was, Kochani, bardzo serdecznie zaprosić, bez względu na ograniczenia wiekowe, bez względu na kraj, w którym żyjecie, do wzięcia udziału w pierwszym Kongresie Młodzieży Polonijnej Online, który rozpocznie się 1 sierpnia, w sobotę, o godzinie 15” – powiedział.

Zapowiedział, że sierpniowy kongres będzie początkiem cyklu spotkań „Kongres Młodzieży Polonijnej – Spotkanie LIVE”, będących stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata.

Głównym organizatorem spotkania jest Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz, zaś współorganizatorami młodzieżowa „Grupa Orły” z Niemiec.

Zgłoszenia udziału w Kongresie Młodzieży Polonijnej można przesyłać do 29 lipca za pomocą specjalnego formularza.

Zaznaczono, że po wysłaniu zgłoszenia każdy z uczestników otrzyma link, który umożliwi mu udział w spotkaniu za pośrednictwem platformy Zoom.

Pierwszy Kongres Młodzieży Polonijnej został zorganizowany w ramach Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 r. Zgromadził wówczas ok. 250 osób polskiego pochodzenia z ponad 20 krajów. Kolejne spotkanie, które miało miejsca w Warszawie w dniach od 28 lipca do 5 sierpnia 2018 r., zgromadziło podobną ilość młodych z Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Rumuni, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Paragwaju, Rosji, Ukrainy, USA, Uzbekistanu, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk