Politycy Zjednoczonej Prawicy podsumowali kampanię wyborczą

Magdalena Targańska10 lipca, 20204 min

Świętokrzyscy działacze Zjednoczonej Prawicy podsumowali w piątek kampanię wyborczą i apelowali o udział w niedzielnych wyborach. „Nie pójście na wybory, albo nie oddanie głosu na Andrzeja Dudę, to oddanie Polski bez walki” – mówił senator PiS Krzysztof Słoń.

Poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, podczas konferencji prasowej na kieleckim Placu Artystów powiedział, że „niedziela to nie tylko wybory prezydenta Rzeczypospolitej, ale też cywilizacyjny wybór, w jakim kierunku pójdzie Polska „.

„Czy pójdzie drogą progresywnej lewicy, która wdziera się nachalnie do naszych domów, szkół, uczelni. Czy też pójdzie drogą naszej narodowej tożsamości, takiej Polski, która zadba o nasze rodziny w sposób wolny. Na to pytanie trzeba sobie jasno i wyraźnie odpowiedzieć” – apelował Lipiec. Dodał, że ludzie wspierający Andrzeja Dudę, opowiadają się za „Polską dumną, silną, sprawiedliwą i demokratyczną”.

„Polską, która potrafi zadbać o wszystkich swoich obywateli. O tych, którym już się powiodło, ale przede wszystkim o tych, którzy nie potrafili się odnaleźć w nowej rzeczywistości” – podkreślił poseł, który zaapelował do wyborców: Konfederacji, Polskiego Stronnictwa Ludowego i konserwatywnej części wyborców Platformy Obywatelskiej o głosowanie w drugiej turze na urzędującego prezydenta.

Senator Słoń ocenił, że „nie pójście na wybory, albo nie oddanie głosu na Andrzeja Dudę, to oddanie Polski bez walki”. „Oddamy (wtedy) Polskę walkowerem, doprowadzimy do tego, że czas w naszej ojczyźnie cofnie się do tego sprzed 2015 roku. Nie możemy na to pozwolić, bo jesteśmy odpowiedzialni. Dlatego, że jesteśmy potomkami tych wszystkich Polaków, dla których ojczyzna to coś więcej, niż tylko granice terytorialne” – mówił senator PiS.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz powiedział, że „dopiero od niedawna ekipa PiS ten pociąg, jakim jest Polska, postawiła na właściwe tory, we właściwą stronę.

„My wiemy, gdzie mamy jechać, jedziemy ze wszystkimi, nie zostawiamy niektórych na peronach. Nie oddzielamy wagonów, dzieląc Polaków na pierwszą, drugą, czy jakąś inną klasę. Jesteśmy jedną drużyną, jadącą tym pięknym pociągiem. Nie dajmy sobie wmówić, że trzeba wymienić maszynistę” – podkreślił Koniusz. Jak dodał, „mamy jednego szefa, a tym szefem pociągu jest Andrzej Duda i głosujmy na niego” – apelował wojewoda świętokrzyski.

Marszałek woj. świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski przypomniał, że w pierwszej turze urzędujący prezydent wygrał we wszystkich powiatach i gminach regionu. „Jestem przekonany, że także w niedzielę poprzemy Andrzeja Dudę, prezydenta polskich spraw” – zaznaczył. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk