Duda: w drugiej kadencji prezydent odpowiada tylko przed Bogiem, historią i narodem

Karol Kwiatkowski10 lipca, 20203 min

W drugiej kadencji prezydent odpowiada tylko przed Bogiem, historią i narodem i takie będzie to rządzenie – mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami gminy Niebylec (Podkarpackie). Wierzę, że jesteśmy w stanie zbudować Polskę sprawiedliwą, bogatą, silną – dodał.

Ubiegający się o reelekcję prezydent mówił, że jeśli wygra, to jego druga kadencja będzie kadencją ambitnej polityki inwestycyjnej, a także ambitnego realizowania celów międzynarodowych. „Budowania polskiej pozycji wszędzie tam, gdzie to możliwe, wspierania polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej” – powiedział.

„To będzie taka kadencja, która ma specyfikę, jak każda druga kadencja. W drugiej kadencji prezydent odpowiada tylko przed Bogiem, historią i narodem i takie będzie to rządzenie” – oświadczył. Wzywał, by namawiać do glosowania na niego sąsiadów, znajomych, rodzinę.

„Proszę o wsparcie. Wierzę w to, że jesteśmy w stanie zbudować Polskę, o jakiej marzymy; Polskę sprawiedliwą, bogatą, silną. Polskę, która dba o obywateli, w której zwycięża uczciwość, a nie cynizm i draństwo. Polskę, która jest w stanie ochronić słabszych, a nie musi bać się silnych, która jest porządnym krajem leżącym w sercu Europy, który ma swoją godność i który jest godnie jest reprezentowany” – mówił ubiegający się o reelekcję prezydent.

Zapewnił, że chce „Polski tradycyjnych wartości, w której polityka ukierunkowana jest na rodzinę opartą na ponad 1050 latach naszej tradycji wyrosłej na pniu chrześcijańskim”. „Ochronimy polską rodzinę, ochronimy nasze dzieci. Nie pozwolimy, żeby ktokolwiek czynił eksperymenty na rodzinie czy na naszych dzieciach” – podkreślił. Jak dodał, to obok ambitnego rozwoju technologicznego i gospodarczego jest klucz do sukcesu w i osiągania pozycji w Europie.

„Nie mamy wątpliwości: inni będą słabli, a my będziemy rośli. Jestem tego pewien, dlatego proszę państwa o głos” – mówił Duda. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk